Arama yapmaya niyetlendirmek...

phpBB Türkiye ile ilgili görüş ve istekleriniz.

Arama yapmaya niyetlendirmek...

İleti Simuzer 06.05.2006, 21:39

Son zamanlarda eski/yeni üyelerin arama yapmadan konu açmaları üzerinde daha çok konuşulur oldu. Ancak gördüğüm kadarıyla herkes bu sıkıntıdan dert yanıyor.

Düşündüm de çözüm olarak ne yapılabilir diye. Üye hesabının kilitlenmesi (uzaklaştırma - ban), açılan konunun kilitlenmesi veya silinmesi... Bunlar bana göre çözüm değil. Ama belki şöyle bir şey geliştirilebilir. Forumda "Yeni Başlık" butonu ile, yeni konu yazdığımız sayfa arasında bir sayfa daha yer alacak. Bu sayfada açılmak istenen konunun sadece başlığı yazılacak... Sonraki sayfada ise girilen bu başlık sayfası daha önceden açılmış benzer konuları listeleyecek... Üye isterse bu konulara bakacak isterse açmak istediği konunun metnini (mesajını) yazacak...

Böyle bir şey yapılabilir. Benzer konular (smilar topics) diye bir mod vardı, bu moddan faydalanılarak yeni bir mod yazılabilir.

Bir fikirdir. Ben sadece sizinle paylaştım...
Kullanıcı avatarı
Simuzer
Geliştirme Grubu
Geliştirme Grubu

İleti CeNK 06.05.2006, 21:49

Buradan takip ediver arkadaşım zaten bizde bu mevzuları tartışıyoruz
http://www.canver.net/sayin-ilgili-duze ... t7160.html
Kullanıcı avatarı
CeNK
Üye
Üye

İleti Simuzer 06.05.2006, 21:54

-olumsuz-

Konuyu gördüm, okudum. İçerik farklı.

Teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Simuzer
Geliştirme Grubu
Geliştirme Grubu

ALEXIS
06.05.2006, 23:17

Arama çoğu zaman doğru cevabı vermiyor, cevaptan çok soru buluyor, üye kayboluyor.
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Cvp: Arama yapmaya niyetlendirmek...

İleti Simuzer 08.05.2006, 12:15

Şöyle bir şey yapsak; aramayı cevaplanmış/çözülmüş/çevrilmiş, soru/istek mesajlarında yaptırsak.

Bunun için, çözülmüş olan soru mesajların konu başlığın [çözüldü], istek yapılan mod mesajının konu başlığına [verildi] / [yapıldı], çevirisi istenilen dil dosyasının bulunduğu konunun başlığına [çevrildi] gibi eklentiler olsa...

Bu özellik içinse en güzel mod, Prefix for Topic Titles modu.

:topic: Download: http://www.phpbbhacks.com/download/342
:topic: Demo: http://forum.talun.de/viewforum.php?f=1

Daha sonra, yeni bir arama modu geliştirebiliriz. Daha doğrusu, mevcut olan arama sayfasına ek bir özellik ekleriz. O da şöyle olsun:

:li: Aranılan kelime (açılması istenilen konunun başlığı) mesajlarda ve konu başlıklarında aransın
:li: Aramayı yaparken şunu da içermeli: yukarıdaki modun [yapıldı], [çevrildi] gibi kelimeleri kullanıcıya göstermeden -arka planda- sadece konu başlıklarında dahil olsun ve operatör olarak "veya" işlemi gerçekleştirilsin. Yani bu ön-ek kelimelerinden en az birini içerdiğinde sonuç gösterilsin.
Kullanıcı avatarı
Simuzer
Geliştirme Grubu
Geliştirme Grubu

İleti Vinsanity 08.05.2006, 16:03

ben şöyle birşey düşünmüştüm zamanında "sorulan bütün soru ve cevaplar tek bir başlık altında toplayıp o başlıkta arama yaptırmak".
Bi ara canverde çok gördüğüm çok sorulan soru ve cevaplarıda localde biyere yazıyordum ama kaybolmuş :)
Kullanıcı avatarı
Vinsanity
Üye
Üye

Re: Cvp: Arama yapmaya niyetlendirmek...

İleti ThE_Unforgiven 18.06.2007, 22:03

Simuzer yazdı:Bunun için, çözülmüş olan soru mesajların konu başlığın [çözüldü], istek yapılan mod mesajının konu başlığına [verildi] / [yapıldı], çevirisi istenilen dil dosyasının bulunduğu konunun başlığına [çevrildi] gibi eklentiler olsa...

Sanki bu taglar yıllar öncesinde 2005 li yılların başlarıydı sanırım bu sitede kullanılıyordu. Hatta bazı arkadaşlar daha ileri gidip taglara farklı yenilikçi taglar eklemişlerdi.
Benim Oyun Alanım PlatonikAsik.Com

Ben O hep Cevapsız İletilere cevap vermeyi seven adamım...
Kullanıcı avatarı
ThE_Unforgiven
Üye
Üye

Re: Arama yapmaya niyetlendirmek...

İleti sonerium 28.02.2008, 21:13

Arama konusunda Alexis hocama katılıyorum. Biraz önce xand diye arattım hiçbirşey bulmadı. Arattığım çok şeyi bulmuyo. Doğal olarak tek tek konuları gözden geçirerek aramaya başlıyorum. Arama konusu bence sorun.
Kullanıcı avatarı
sonerium
Üye
Üye

Görüş & İstek

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir