phpBB 2.0.x Türkçe Dil Paketi [v.2.2.9] (phpBB 2.0.23)

"phpBB2 Türkçe Dil Paketi" sürümleri ve geri-bildirimler.

phpBB 2.0.x Türkçe Dil Paketi [v.2.2.9] (phpBB 2.0.23)

ALEXIS
28.03.2007, 08:54

phpBB Türkiye phpBB 2.0.x Türkçe Dil Paketi

phpBB 2.0.x Türkçe Dil Paketi [v.2.2.9] Hakkında

(phpBB 2.0.23) sürümünü yayınlamış bulunuyoruz. Önceki 2.2.8 sürümünü kullananların güncelleme yapmasına gerek yoktur.

phpBB 2.0.23 ön değişiklikleri 2.2.8 sürümünde yapılmıştı, bu sürümde kayda değer dosya değişikliği olmamakla birlikte, dosyalar CVS alanına aktarıldı ve SourceForge.net üzerinden 3 ayrı sıkıştırma formatında yayınlandı.

--------------------------------------------------------------------------

phpBB Türkiye tarafından hazırlanan ve en mükemmel hale getirilen, phpBB Türkçe dil dosyaları, tüm 2.0.x serisi ile uyumludur. 2.2.9 sürümü CVS de yapılan ilk phpBB 2.0.23 değişikliklerini kapsamaktadır.

:bb: phpBB sürümü: phpBB 2.0.23

:tr: Dil dosyası sürümü: 2.2.9 - 23.03.2007

:indir1: phpbb2.lang_turkish.2.2.9

Sürüm geçmişi: Türkçe Dil Paketi Sürüm Geçmişi

--------------------------------------------------------------------------

phpBB Türkiye - phpBB 2.0.x Türkçe Dil Dosyası - Kılavuzu

Tercüme : phpBB Türkiye - http://www.phpbbturkiye.net
Sürüm : 2.2.9 - 23.03.2007|22:52 - 2.0.23
Telif Hakkı : Canver Software İnternet ve Bilişim Hizmetleri | phpBB Türkiye - http://www.phpbbturkiye.net
Lisans : GNU Genel Kamu Lisansı, sürüm 2

Dosyanın Yapılış Sebebi

Bu dosyalar hata ve eksikliklerle dolu orjinal phpBB Türkçe dil dosyasının yerini almak üzere geliştirilmiştir. Kullanıcı tavsiyeleri ve buldukları hatalara göre geliştirme ve değiştirme devam etmektedir.

Bu sürüm

• Tüm 2.0.x serisi ile uyumlu phpBB Türkiye - "phpBB 2.0.x Türkçe Dil Dosyası" 'dır.
  • Yeni phpBB sürümlerine, bildirilen hatalara göre, dosyalar geliştirilmeye, güncellenmeye devam edilecektir.

Kullanım & Bulundurma Koşulları

Bu dosyayı kullanabilmeniz için aşağıdaki kuralları kabul etmek zorundasınız. Dosyayı kullanmanız halinde ise bu kuralları peşinen kabul etmiş olursunuz. Bu koşullara ek olarak tüm GNU Genel Kamu Lisansı, sürüm 2 koşulları geçerlidir.

Kullanım ve değişiklik yapma ile ilgili koşullar:
  • Bizim copyright/kredi bilgilerimizi silemez, müdahale edemez, de-aktif edemezsiniz.
  • Copyright/kredi bilgileri dışında istediğiniz değişiklik ve eklemeleri yapabilirsiniz.
Bulundurma ile ilgili koşullar:
  • Tarafımızdan izin verilmediği sürece dosyanın herhangi bir şekilde dağıtımı yapılamaz.

Dosyanın Yüklenmesi

a. İlk Defa Yüklenmesi

İndirdiğiniz sıkıştırılmış dosya'nın içindeki lang_turkish/ klasörünü <phpbb_yolu>/language/ klasörünün içerisine kopyalayın.

b. Tekrar Yüklenmesi

Güvenlik için orjinal dizini muhafaza edin:

<phpbb_yolu>/language/ dizini içindeki lang_turkish/ klasörünün adını eski dil dosyasını yedeklemek amacı ile değiştirin. İndirdiğiniz sıkıştırılmış dosya'nın içindeki lang_turkish/ klasörünü <phpbb_yolu>/language/ klasörü içine kopyalayın.

NOT: Türkçe dil dosyaları, önceden kurduğunuz MOD'ların dil dosyalarını içermeyeceği için onların dil ile alakalı kısımlarını yeniden eklemelisiniz. Dil dosyalarını kopyalama işleminden sonra "beni oku" vb. dosyaları silebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Re: phpBB 2.0.x Türkçe Dil Paketi [v.2.2.9] (pre-phpBB 2.0.23)

İleti darksnake 24.09.2007, 13:06

ben ücretsiz forum sitesi açtım yalnız site ingilizce, türkçeye çevirmek istiyorum yalnız bunu nasıl yapacağım konusunda en ufak bi fikrim yok. eminim benim gibi çaresiz durumda birçok arkadaşım vardır, bu konuda yardım ederseniz sevinirim. http://sezgin.informe.com
darksnake
Üye
Üye

İleti darksnake 24.09.2007, 13:09

özel mesaj atmayın deniyor, forumlarda sorun herkez faydalansın deniyor fakat forumlara yazınca en ufak bi cvb gelmiyor. arkadaşlar bu sitenin moderatörleri nerelerde geziyor??

doğru yere soru yazdığımdan eminim.
darksnake
Üye
Üye

İleti doctoralone 24.09.2007, 14:56

doğru yere yanlış şekilde yazıyorsun. Kalın yazman başlı başına bir hata zaten. Bedava forum sitelerinde senin yapabileceğin çok fazla bir şey yok bildiğim kadarıyla.
doctoralone
Üye
Üye

phpBB2 Türkçe Dil Paketi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir