[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/_ads/BackLinksCom.php on line 42: file_get_contents(http://www.backlinks.com/engine.php?LinkUrl=http%3A%2F%2Fwww.canver.net%2Fviewtopic.php%3Fp%3D73468&Key=M0RD-L3E6-99X3&OpenInNewWindow=1): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 409 Conflict
Site tanıtımı yapılabilir mi? : Aklıma geldi. Bir konu başlığı altında Canver.net'te phpBB ve türevleri ile tasarlanmış site tanıtımı yapılabilir mi? Özellikle sayfanın altındaki phpBB ve Canver.net linklerini kaldırmayan eli ...

Site tanıtımı yapılabilir mi?

phpBB Türkiye ile ilgili görüş ve istekleriniz.

Site tanıtımı yapılabilir mi?

butterflyT
11.03.2007, 16:53

Aklıma geldi. Bir konu başlığı altında Canver.net'te phpBB ve türevleri ile tasarlanmış site tanıtımı yapılabilir mi? Özellikle sayfanın altındaki phpBB ve Canver.net linklerini kaldırmayan eli yüzü düzgün kendine has siteler tanıtılabilir mi? (Önüne gelen benzer içerikli forum sitesi açıyor ondan kendine has diyorum.) Bu imza olayını çoğu kişi es geçiyor ya da kaldırıyor. Kim yazmış phpBB'yi tek başına ya da Türkçe'ye tecrüme etmiş bütün modülleri! Belki esktra modül kurmuştur ya da tasarımını kendisi yapmıştır o zaman Canver.net'in yanına kendi adını da yazar ya da tema linklerini kaldırır. Ama bakıyorum bütün imzalar uçmuş Created by falan fişman olmuş.

Hem insanları özendirici birşey olmuş olur. Ama işte kişisel site reklamının önüne nasıl geçeriz. Onu da aşmanın yolunu bulursak bence güzel olur. Özellikle Türkçe içerikli güzel sitelerden biz üyeler de faydalanırız.
Kullanıcı avatarı
butterflyT
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Cvp: Site tanıtımı yapılabilir mi?

ALEXIS
11.03.2007, 17:47

Hem eski site, hem de bu site ilk açıldığında bu tür öneriler ile öyle bir forum açılmıştı, ancak kontrol zorluğu çıkmıştı, 3-5 yönetici ile takip edemiyoruz.

Eğer forum açılsın, ben yönetirim, reklam çöplüğüne dönmez diyorsanız, sizin yönetimizde 7 günlük test yapabiliriz.
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti murtaza 11.03.2007, 18:46

Ben kendi sitelerimde canver logosunu hep koyarim portala , ve imzalari asla degistirmem.

Bunlari yapalim kafi. :)
Ögretmenim canim benim , canim benim...
Seni ben pek cok , pek cok severim.
Sen bir anaaaa , sen bir baabaaaaaa
Kalani neyyydiii yaaa unuttum , bu siirin sözlerini ariyorum...
Kullanıcı avatarı
murtaza
Üye
Üye

İleti süvari 11.03.2007, 22:41

Kontrolü çok zordur. Bir başka internet ve bilgisayar sitesinde bu işin sorumluluğu bende ve doğrusunu söylemek gerekirse İllallah ettirdiler. Kuralları hiç kimse takmaz. Günde onlarca site tanıtımı gelir ve içlerinden biri bile kurallara uygun olmayan sadece üç beş üye çekmeyi amaçlayan sitelerdir. Bunun yerine bir toplist uygulaması çok daha mantıklı ve kolay yönetilir olur. Yine de arz talep meselesi arzeden talep eden arasında verilecek bir karar. Ben sadece fikrimi söyledim. ;)
Kullanıcı avatarı
süvari
Üye
Üye

ALEXIS
11.03.2007, 22:54

Toplist de farklı değil, kuralları 15 punto ile yazdım, ona rağmen mybb ekleyenler, MP3 yasak dedik, mp3 eklemeler...
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

butterflyT
12.03.2007, 11:59

Cok fazla nete girip çıksam önerinizi hemen kabul ederdim de pek böyle durumum yok. O yüzden işi yüzüme gözüme bulaştırma ihtimalim de var. Aslında öneriyi yapmamın belirli sebepleri var:
- phpBB portal ve forum için tek çözüm değil. Başka alternatifler de var ama nedense phpBB bana daha iyi geliyor. Belki de en sevdiğin sitelerden birinin de phpBB ile tasarlanmış olması bunda etken olmuş olabilir. Ama gerçekten de esnek bir yapısı var da diğer yazılımlar da son zamanlarda iyi atılım yaptılar. phpBB sever olarak geride kalmak istemem.
- Linux severim. Asp ya da paralı php çözüm getirenlere karşı GNU lisansı ile hizmet veren yazılımları her zaman tercih ediyorum. Para da sorun değil sunucusuna alan adına o kadar para verdikten sonra forum için de insan para verir ama hayata bakış tarzıma uymuyor.
Tüm bunlara rağmen alttaki imzaların da kaldırılmasına içerleniyorum. En çok da çeviri ve tema imzaları yok ediliyor.

- Sözüm meclisten dışarı ama bu maddede biraz eleştirel konuşacağım. Destek siteleri ve phpBB'nin bedava olması sebebiyle önüne gelen belirli bir felsefesi olmayan forum siteleri açıyor. Yapmasınlar da demiyorum. İnsanları anlıyorum gençler meraklılar da ortada bir forum sitesi var yandaki kaydırma çubuğu küçücük kalmış o kadar çok konu var ki "komedi mizah, felsefe, bilgisayar, araba, spor vs" Bunun benzeri herhalde değil yüzlerce belki binlerce site var. Tasarım tema zaten hak getire. Bu tarz binlerce site varken gidip bir tane daha açıp üye beklemenin mantığını henüz çözemedim.

Forum ya da portal olarak takip ettiğim belli siteler var ama insan bir yerden sonra aynı sitelere sabitleniyor. Bir de o açıdan kaliteli eli yüzü düzgün belki bilmediğimiz ama kayda değer siteler vardır diye düşündüm. Hem bunları paylaşırken phpBB ile site yapacak olan arkadaşlara imza konusunda örnek olurlar hem de belki site açma konusunda daha geniş fikirlere sahip olurlar. Ben de dahil aslında hepimiz faydalanmış oluruz.

Belki şöyle olabilir. Forum açılır herkese okuma hakkı verilir ama foruma herkes yazamaz. İzin verilen kişiler yazar. O kişiler de zaten sitedeki yazılarından kendini belli ederler. Bilemiyorum tabi karar yine de sizlerindir.
Kullanıcı avatarı
butterflyT
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

ALEXIS
20.03.2007, 00:07

phpBB3 için açtım bakalım, şimdilik kilitli, ancak planlarım arasında yerini aldı. Editör onaylı :+1:

phpBB3 siteleri
phpBB3 ile yaptığınız kayda değer, örnek niteliğinde olan kaliteli sitelerini burada tanıtabilirsiniz.

angelside yazdı:Konu açacaklar için bilgiler:

Bu bölüme açılacak konular editör onayından sonra yayına alınacaktır, lütfen konum neden gibi sorular sormayınız, açtığınız konu sadece uygun görülürse yayınlanır. Bu da temel olarak sitenizi ne kadar düzgün anlatabildiğinize reklam değil tanıtım yapmanıza bağlıdır.

Konu açarken bir de anket eklemeniz gerekmektedir, böylece "güzel olmuş", "iyi" gibi kısa cevapların yazılmamasını umut ediyoruz.

Anket sorusu:
phpBB sistemimi nasıl buldunuz ?

Anket şıkları:
Çok iyi
İyi
İdare eder
Hoşlanmadım
Korkunç

Yorum yapacaklar için bilgiler:

Yorumlarda kırıcı olmayınız, kısa ifadeler kullanacaksanız, cevap yazmak yazmak sadece ankete oy veriniz. Yapıcı öneri/tavsiye/eleştiri dışında gereksiz cevaplar istemiyoruz.
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti Motorist 20.03.2007, 01:06

phpbbliste de kalkmış
Kullanıcı avatarı
Motorist
Üye
Üye

İleti Simuzer 20.03.2007, 01:30

Evet, kalktı... Çoğu kişi listeye girmek için kodu sitesine koyuyor sonra, o kodu siliyor. Başvuranlar ise, bi ümit deyip, warez, mp3, mybb vs. demeden başvuruyor...

Anlıyacağın gereksizdi..

Ancak phpBB3 ile yetki onayı ile site tanıtımı yapılabilecek sanırım.
Kullanıcı avatarı
Simuzer
Geliştirme Grubu
Geliştirme Grubu

ALEXIS
20.03.2007, 01:40

Aşırı detaylı izin sistemi ve roller ile herşey mümkün gibi görünüyor.
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Re: Site tanıtımı yapılabilir mi?

İleti ThE_Unforgiven 18.06.2007, 22:10

Arkadaşlar yaklaşık bir seneden fazla süredir bu siteye girmiyor gibiyim sanırım...

Ama görüyorum ki konular yine olduğu yerde duruyor :D Bir zamanlar böle bir forum açılmıştı ki yine yıllar önceydi ;-) Gerçekten reklam v.s. önüne geçilememişti...
Benim Oyun Alanım PlatonikAsik.Com

Ben O hep Cevapsız İletilere cevap vermeyi seven adamım...
Kullanıcı avatarı
ThE_Unforgiven
Üye
Üye

Re: Site tanıtımı yapılabilir mi?

İleti ThE_Unforgiven 17.09.2007, 23:28

phpbb 2.0.x için eğer böyle bir forum açılması gündeme gelirse, ben hergün gün içinde 1-2 saatimi bu iş için ayırarak editörlük yapabilirim. ( İş Yerime Pc Aldımda :D )
Benim Oyun Alanım PlatonikAsik.Com

Ben O hep Cevapsız İletilere cevap vermeyi seven adamım...
Kullanıcı avatarı
ThE_Unforgiven
Üye
Üye

Görüş & İstek

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir