IM portalda news eklemek

Portal eklentileri ile ilgili konular.

IM portalda news eklemek

İleti katranci 07.08.2006, 15:27

arkadaşlar siteme IM portal kurdum şimdi iki sorum var ben portal.php yani giriş sayfasına nasıl news filan ekleyecem
ikinciside
IM portal için Türkçe dil paketini nerden bulabilirim bir kac site buldum IM portalla ilgili ama dil paketi bulamadım bi yardımcı olabilirmisiniz (bu dil peketinde admin paneline eklenen IM portal bloguda Türkçeleşirmi?)
tesekkurler

edit: ikinci sorumun cevabını buldum arkadaşlar biraz acele etmişim onu yazarken o yuzden mesaj başlığımı değiştirdim yeni mesaj atmak yerine...

evet şimdi IM Portalda nasıl news ekliyoruz portala bilen biri vardır inşallah newsları forumdaki konu başlıklarından alırsam daha iyi olur tabi

:?
you are already deve :)
katranci
Üye
Üye

Cvp: IM portalda news eklemek

İleti IcEman 07.08.2006, 22:32

katranci yazdı:evet şimdi IM Portalda nasıl news ekliyoruz portala bilen biri vardır inşallah newsları forumdaki konu başlıklarından alırsam daha iyi olur tabi

:?

Haberler için oluşturmuş olduğun kategorininID'sini yada ID lerini portal ayarlarından News Forum ID(s) bölümüne yazılıyorsun (birden fazla olursa virgül ile ayırırsın ) ve eklemiş olduğun haberler portal sayfasında görünüyor.

ID bulmak içinde mouse ilgili kategrinin üstüne getir ve aşağıda status barda uzunca bir şekilde yazılar var ve orada viewforum.php?f=(forum nosu) oradan bulabilirsin.

canver sağolsun bizde burda öğrendik :) umarım işine yarar
Kullanıcı avatarı
IcEman
Üye
Üye

İleti katranci 07.08.2006, 22:46

yonetim panelinden blok değişkenlerine giriyorum oradan News Forum ID(s) e cıkan ekranda

Alan Ismi: News Forum ID(s)
Alan Bilgisi: comma delimited
Ayar Ismi: md_news_forum_id
Ayarlar:
Alan Degerleri:
Kontrol Tipi: textbox
Blok: forum

gibi seçenekler var

yanı sadece ayarlar ve alan kategorileri var buraya forumdan istedigim bir konunun ID sini yazacagım sanırım ıkısınede tek tek yazdım olmadı ayrı ayrı yazdım yıne olmadı neyı yanlıs yapıyorum acaba :?
katranci
Üye
Üye

İleti IcEman 07.08.2006, 22:50

katranci yazdı:yonetim panelinden blok değişkenlerine giriyorum oradan News Forum ID(s) e cıkan ekranda

Alan Ismi: News Forum ID(s)
Alan Bilgisi: comma delimited
Ayar Ismi: md_news_forum_id
Ayarlar:
Alan Degerleri:
Kontrol Tipi: textbox
Blok: forum

gibi seçenekler var

yanı sadece ayarlar ve alan kategorileri var buraya forumdan istedigim bir konunun ID sini yazacagım sanırım ıkısınede tek tek yazdım olmadı ayrı ayrı yazdım yıne olmadı neyı yanlıs yapıyorum acaba :?

Portal Ayarları - Portal Ayarları / News Forum ID(s) )bölümüne ID yı yazacaksın blok değişkenleri bölümüne değil

ve konu ID si değil ilgili kategosinin ID sını yazacaksın örneğin haberler diye bir kategorin var ve bu kategorinın ID si 5 ise News Forum ID(s) bölümüne 5 yazacaksın burdaki mantık sadece 5 no Id toplanan haberlerin portal sayfasında göruntulenmesi ..
Kullanıcı avatarı
IcEman
Üye
Üye

İleti katranci 07.08.2006, 23:04

yok arkadaş orayada yazdım olmuyor sana zahmet bı benım sıteye gırsene ben haberlerın portalda Başlıklar diye bir kısım varya orada gorunmesını ıstıyorum yanlıs yerdemı ugrasıyorum yoksa

tamam arkadaş şimdi oldu bu son yazdıgın sey ıse yaradı ben topic id si yazıyordum hep

eyvallah sagolasın
katranci
Üye
Üye

Cvp: IM portalda news eklemek

İleti IcEman 07.08.2006, 23:11

Resim

bu resimde 92 yazan yere senın forumunda oluşturmuş olduğun başlıklar kategorisinin ID sini
yazacaksın bu kadar...

Portal ayarları / portal ayarları yerinden ulaşabilirsin... birden fazla kategoriden haber göstermek istersen 92,65 diye yazabilirsin..

düzenleme: bizde burada öğrendik sana iyi calışmalar :)
Kullanıcı avatarı
IcEman
Üye
Üye

Portal

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir