Session u Temizleme(silme)

phpBB geliştirme, performans ve hızını arttırmak.

Session u Temizleme(silme)

İleti Sensei 21.08.2006, 11:34

Merhaba Arkadaslar
Bilmem dogru Yeremi Yazdim Yanlissa Yetkili Kisiler Dogru yere Tasir Zaten.
Arkadaslar Benim Söyle Bir sorunum var Sitem bazen normal bi hizla aciliyor bazende asiri yavas aciliyor bunun sebebi ne olabilir mesela 25-30 kisi forumda oldugu zaman cok yavas aciliyor bazen bakiyorum 40 kiside hizli aciliyor bu yüzden sizlere bi danisip sorayim dedim acaba session tablolarindanmi kaynaklanabilirmi diye düsünüyorum ama bosaltmasini bilmiyorum neresini nereye kadar bosaltiliyor onu birisi anlatirsa sevinirim.Belkide Google indexleme botlari saldirdigi icinmi yavasliyor site onuda bilmiyorum cünki baya geliyor Google bunun hakkinda bilgi ve öneri verirseniz cok sevinirim dostlarim.
[b]Sen bana 1 Bilgi ver, ben sana 2 Vereyim[b]
Sensei
Üye
Üye

Re: Session u Temizleme(silme)

İleti doctoralone 03.05.2007, 08:31

aynı bilgiyi ben de talep ediyorum :)
doctoralone
Üye
Üye

Re: Session u Temizleme(silme)

İleti NEFRİT 29.06.2007, 20:51

Siteleriniz üye sayısı - misafir sayısı çohaldıkça yavaşlıyor ise bunun öncelikli nedeni SERVER dır server ın gerek bağlantı hızı gerekse kullandığı sistemi bunlara yol açar. Kalitesiz ve ucuz serverlarda çok rahat ve sık yaşanan bir olaydır.

Sessions tablosu dolsa bile MYSQL Veri Tabanı o kadar hızlı işlem yaparki aslında onlarca MB veri içerisinde bile saliseler içersinde arama yapar. Sessions tablosunu boşaltmak için phpmyadmine giriniz sonrasında forumunuzun tablolarının bulunduğu alana giderek sessions tablosunu işaretleyiniz sonra sayfanın en altındaki boşalt seçeneğine tıklayınız ve soruyu Onaylayınız.
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Üye
Üye

phpBB Geliştirme

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir