Site Gitti yardım..

Tüm soru(n)lar ve tartışmalar; kullanım ile ilgili soru(n)lar.

Site Gitti yardım..

İleti egoist 11.04.2006, 22:47

Ben phpbb`den Plus 15.2 e geçiş yaptım bikaç sorun çıktı ama düzelttim site kendi kendine gitmeye başladı 7 - 8 saat ulaşılamıyordu host firması ile görüştüm benim bulunduğum host`un "sql" sorun olduğunu ve beni başka bir host`a taşıyacaklarını söylediler.. bu arada bende sitede değişiklik yaptım mod ekleme yok "overall_header" i felen düzenledim siteyi terk ettiğim zaman hiçbir sorun yoktu. ertesi gün kendi kendine
message_die() was called multiple times. This isn't supposed to happen. Was message_die() used in page_tail.php?
bu hatayı verdi ve nerdeyse googlede bu hat ile ilgili tüm sorunları aradım bulduklarım genelde phpbb 2.x sürümlerinde ve bi mod`un kurulumundan kaynaklanıyor. ama ben mod felan kurmadım sorunu gidermek için güncellemek istedim bu seferde
Veritabanını güncellerken bir hata oluştu
Table 'phpbb_auth_access' already exists
hatayı veriyor bu hata gidermek için çeşitli yöntemler denedim http://www.canver.net/./kb.php?mode=article&k=52 bu yöntemler de dahil son olarak yedeğini aldığım veribandını localhost`a kurduğum plus 15.2 e yüklemeye çalıştım ve yine
message_die() was called multiple times. This isn't supposed to happen. Was message_die() used in page_tail.php?
yine aynı hatayı verdi önerisi olan varmı..? yardım lütfen
egoist
Üye
Üye

İleti XeNo 11.04.2006, 22:54

Bu sıfır bir phpBB'nin kurulumundan hemen sonra oluyor ise /contrib/ ve /install/ klasörlerini silin ve öyle deneyin..
Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
XeNo
Üye
Üye

İleti egoist 11.04.2006, 23:00

hayır yukarda da belirttim ama okumamışsın demekki bi tam okursan sana zahmet 10mb. üstünde veribandı var. ama bu yedek bozuk sanıyorum Localhost "bilgisayarımda" plus u kurdum veribandını yüklüyorum yine aynı sorun
egoist
Üye
Üye

İleti Vinsanity 12.04.2006, 09:52

Önce @XeNo nun smylemiş olduğunu dene. Sonuçta güncelleme yapmışsın. istall ve contrib klasörleri varsa onları sil. Yoksa ya da hala aynı hatayı veriyorsa
http://www.phpbb.com/phpBB/catdb.php?mo ... id=1285423
şu modu kur. Kurulumu çok basittir. Bu modu kurduktan sonra daha anlaşılır bir şekilde bu hatanın sebeplerini yazacaktır.
Kullanıcı avatarı
Vinsanity
Üye
Üye

Cvp: Site Gitti yardım..

İleti cemoka 24.12.2006, 02:33

"message_die() was called multiple times" güncelleme veya taşıma yaptıktan sonra değil forum normal çalışırken yaklaşık 1 saat önce mesajlara bakmak için girdiğimde karşılaştım. Ve bu hata ile ilgili önerilen "fix_message_die_for_multiple_errors_mod_v1_0_4" modunu kullanmama rağmen sorun devam etti. Daha sonra phpMyAdminden giridiğimde phpbb_users tablosunun kullanımda kaldığını gördüm. Bir hack girişimi veya dos atağı olabilir. Tabloyu düşürüp yedekten tekrar attığımda sorun ortadan kayboldu.
cemoka
Üye
Üye

Cvp: Site Gitti yardım..

İleti marlin 04.02.2007, 19:38

Aynı sorun şu anda benim başımda :( Bende baktım phpmyadmin de phpbb_users kullanımda gözüküyor. Bunu nasıl kaldırabilirim ve yerine yedeğini nereden bulup koyabilirim burayı açıklarmısınız.
marlin
Üye
Üye

Soru(n)lar & Tartışmalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir