PHPBB 2.0.19 daki Login flood sorunu ??

Tüm soru(n)lar ve tartışmalar; kullanım ile ilgili soru(n)lar.

PHPBB 2.0.19 daki Login flood sorunu ??

İleti DraGonS 04.01.2006, 12:59

Arkadaşlar bildiğimiz gibi 2.0.19 la beraber herhangi bir kullanıcı adı ile giriş yapmak için yapılacak flood saldırılarını engellenmesi için bir sistem geldi. Sistem belirttiğimiz sayıda yanlış şifre denenmesi sonucunda o kullanıcısının girişini 30 dk gibi bir süre kapatması (hesabı dondurması)...

Sorun şu sitemdeki kullanıcılardan biri benim accountumda hep yanlış deneme yapıyor bunun sonucundada hesabıma kendimde dahil kimse giriş yapamıyor sonuç olarak siteye giremiyorum... PHPBB Security mod da gizli soru ve cevap ile hesabımızı yeniden aktif hala getirebiliyorduk ... ama ben security mod kurmayacağım . Sorum şu hesabımı aktif hala nasıl getirebilirim bunun için mod var mı . Sadece ben değil bazı kullanıcılara ve yöneticilerimede aynı uygulamayı yapıyorlar.... 2 kişi yakalayabildim ip adresinden ban attım fakat yeniden üye oldular ve gene aynı şeyi yapıyorlar... LÜTFEN yardım..................

Sırf hesap açmak için geçerli bir gizli soru ve cevap sistemi varmı ??
Yada login olurken phpnukedeki gibi bir kod doğrulama sistemi var mı ???

Saygılar..
DraGonS
Üye
Üye

İleti Emexci 04.01.2006, 13:04

dostum bence o okadarda güvenlik saglayici bir yöntem degil ben senin icin CrackerTracker Adli Güvenlik Programini uygun görüyorum bu program saldiranlarin iplerini kaydediyor ve ayni ip ile 2 dakikada bir üye olmayi engelliyor yani acikcasi baya bir koruyor sistemi
Modlar Bölümünde enson versiyonu eklendi indirebilirsin istersen
Kullanıcı avatarı
Emexci
Üye
Üye

İleti DraGonS 04.01.2006, 13:12

hoca benim sorunum güvenlik programı değil yukardaki program zaten dedim güvenlik programı kullanmıyorum....

Sorun şu :
İzin verilen oturum açma denemesi
Pano için izin verilen oturum açma deneme sayısı.

Bu ayarın kötüye kullanılması..
DraGonS
Üye
Üye

İleti Zalim 04.01.2006, 17:25

ustat o zman maksimum sesion modu kur bu modla bir ip ten kac kisi giris yapabilir ayni anda kac kisi online olabilir ayarlayabilirsin
Kullanıcı avatarı
Zalim
Üye
Üye

İleti DraGonS 04.01.2006, 17:47

sorunumu hala anlayamadınız ya ben anlatamadım ya anlayamadınız...

Benim account umu kilitliyorlar account umu tekrar nasıl açarım ???? Sadece benim değil üyelerinde yani sesion la olcak iş değil üyenin ip sini felan mı alcam oda sabit ip olursa felan....
DraGonS
Üye
Üye

Cvp: PHPBB 2.0.19 daki Login flood sorunu ??

İleti sabri ünal 05.01.2006, 16:25

usta, senin problemini anyıyoruz, bunu kod değişikliğiyle yapabiliriz fakat o durumda da kişi admin adını phpsecurity (yanlışım yoksa sende kuruluydu) ile kilitleyecek. bu kişi anlaşılan bundan önce de sizin adınızı kullanmaya çalışıyordu fakat kilitlenmiyordu... bulunur bir hal çaresi, düşünelim biraz...
Mutluyum, biraz komedi takılıyorum! sakın kızmayın yakında geçer, sebebini ben de bilmiyorum! yeni bir aşk da bulmuş değilim!
Kullanıcı avatarı
sabri ünal
Üye
Üye

Cvp: PHPBB 2.0.19 daki Login flood sorunu ??

İleti phpbb 11.01.2006, 02:01

http://www.phpbbturkey.com/about131.html

login harf koruma hepsine cozum olur. burda tango diye biri yapmıs. ınceleyın derım. adamın sıtesınde login girişinde var mesela
phpbb
Üye
Üye

Soru(n)lar & Tartışmalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir