rebuild_search kurdum simdi arama hic calismiyor (Cözüldü)

Tüm soru(n)lar ve tartışmalar; kullanım ile ilgili soru(n)lar.

rebuild_search kurdum simdi arama hic calismiyor (Cözüldü)

İleti velociraptor 25.02.2007, 15:11

rebuild_search_2.4.0 mod u kurdum ve ilgili tablolari bosaltip yeniden index olusturdum 20 dk falan sürdü , buraya kadar hersey normal iyide bu nebicim bir mod tur ki su an aramada hicbirsey bulmuyor , eskiden %80 i cikiyordu , aramayi eski haline nasil getirebilirim =?
En son velociraptor tarafından, 27.02.2007, 18:42 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Üye
Üye

Cvp: rebuild_search kurdum simdi arama hic calismiyor

İleti Cold Fusion 25.02.2007, 16:00

dosya yedeklerini umarım almışsındır modu yüklemeden önceki haline yedeklerini geri koyarak ve database de yaptığın değişiklikleri düzelterek alabilirsin
Kullanıcı avatarı
Cold Fusion
Yetkili
Yetkili

İleti velociraptor 26.02.2007, 16:17

Yedekler var fakat ilginc bir sekilde yedegin (hangi tarihli oldugu farketmiyor )
phpbb_search_wordlist
kismi hatali o nedenle yüklenmiyor , su ana kadar kullandigim reindexleme yazilimlari :
1. rebuild_search_2.4.0
2. db_maintenance

Her ikisinde de reindex yaptirdim fakat asagidaki gibi word_id kisimlari bos cikti

Resim

bunun anlami: aramalarda hicbirsey bulmuyor , ya benim forumda birsey var yada cidden bu üstteki iki modül bes para etmez , her ikisiniylede belkide 10 defa reindex yaptirdim (varyasyonlar deneyerek) sonuc ayni.
Simdi dublicate error veren kisimlari elle temizlemeyi düsünüyorum gel gelelim databank boyutu büyük oldugundan excel de veya word da veya benzeri bir programda databankin sadece ilgili kismini alip acsam da cok fazla veri var diyerek calismiyor , yoksa bir macro ile isi bitirecektim , Bukadar laftan sonra soruma geceyim:
Bende madem hicbirsey ise yaramiyor bende mecbur elle tamir edecegim fakat bir yardimci yazilim varmi =? bulduklarim gennelikle access databank tamiri veya yardimcisi , phpmyadmin icin olan yardimci bir software biliyormusunuz=?
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Üye
Üye

İleti velociraptor 26.02.2007, 18:05

Az önce
rebuild_search_index
i kurup denedim yine sonuc ayni : yani : Word_id ler bos (kisacasi: aramada hicbirsey cikmiyor) , oldukca ilginc
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Üye
Üye

cözüldü

İleti velociraptor 27.02.2007, 18:40

Sorunu asagidaki komutlardan sonra reindex i calistirarak cözdüm (birinci komut wordlist in ismini degistirip yedegini aliyor) ikincisi yeniden olusturuyor , hemen akabinde calistirilan rebuild search index sorunsuz tüm konulari indexledi :D

Rename table `phpbb_search_wordlist` to `phpbb_search_wordlistORG`

CREATE TABLE `phpbb_search_wordlist` ( `word_text` varchar(50) NOT NULL default '', `word_id` mediumint(8) unsigned NOT NULL auto_increment, `word_common` tinyint(1) unsigned NOT NULL default '0', PRIMARY KEY (`word_text`), KEY `word_id` (`word_id`) )
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Üye
Üye

Soru(n)lar & Tartışmalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir