site yerine beyaz bir sayfa açılıyor.

Tüm soru(n)lar ve tartışmalar; kullanım ile ilgili soru(n)lar.

site yerine beyaz bir sayfa açılıyor.

İleti sultan 12.12.2005, 15:04

Arkadaşlar .yaklaşık 2 aydır PHPBB2 plus kullanıyorum.Bir gün sitemin genel başlıklarında bir düzenlemeye gitmek istedim.Yani bir başlığı kaldırıyor yenilerini ekliyordum.Ancak bir anda plus çöktü.Çöktü diyorum çünkü internet bağlantısında herhangi bir sorun olmamasına rağmen (bir çok kafe de de denedim) sayfa açılıyor ancak site görünmeden explorer da bitti deniyor.Ve sadece beyaz bir sayfa görebiliyorum.Acil yardıma ihtiyacım var çünkü kullanıcılarımın gözünde prestij kaybetmek istemiyorum.Arkadaşlar ayrıca yedek alma fırsatıda bulamadım.Bu nedenle ne yapacağımı şaşırdım.Reklam olarak düşünüleceğinden web sitemin url sini vermiyorum.Ancak eğer gerekli ise yardımcı olacak arkadaşlara özelden gönderebilirim.Umarım mesajımı doğru yere yazmışımdır.Şimdiden yardımlarınıza teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
sultan
Üye
Üye

İleti Napster 12.12.2005, 19:38

Site hackleniyor olabilir.Yedeğini alamadıysan vede sitende çok mesaj ve üye varsa yazık olmuş demekten başka birşey yapamıycam.FTP'den gir.Eski dosyalarını sil yerine yenilerini ve son sürüm dosyaları at tekrardan yükle.
Kullanıcı avatarı
Napster
Üye
Üye

İleti balalayka 13.12.2005, 20:26

birde bu başlıtaki cevapları incele herhangi bir silme işlemi yapmadan önce !!!

http://www.canver.net/buraya-vp5602.html#5602
Kullanıcı avatarı
balalayka
Üye
Üye

İleti CeNK 14.12.2005, 00:24

Napster yazdı:Site hackleniyor olabilir.Yedeğini alamadıysan vede sitende çok mesaj ve üye varsa yazık olmuş demekten başka birşey yapamıycam.FTP'den gir.Eski dosyalarını sil yerine yenilerini ve son sürüm dosyaları at tekrardan yükle.

Diğer bölümlerde bir kaç posta daha rastladım
kullanıcıları çok yanlış yoönelndiriyorsun.
bu konuda bilgin olmadığı kesin.

Kullanıcının sorusuna gelirsek eğer;
Beyaz sayfa açılıyor ise bu hostunun server php yada sql sürümlerini yükseltmesinden kaynaklanabilir.

host paneline girerek serverın php sürümüne bakabilirsin
eğer sürüm atladılarsa sorunun budur

aklınızda bulunsun bu gibi durumlarda ilk önce hostunuza sorun
yada cpanel yada başka host panelide olabilir
die bişi var orada her şey elinizin altında bakın
orada her şey var.
Kullanıcı avatarı
CeNK
Üye
Üye

Cvp: site yerine beyaz bir sayfa açılıyor.

İleti sultan 15.12.2005, 14:09

ilginiz için teşekkürler arkadaşlar ancak <b>nepster</b>'in dedikleri beni o an içinçok telaşlandırdı ve acil karar vermama neden oldu.Bu nedenle sitemi silmek zorun da kaldım.Ve siz değerli üyelerin işin olur yolunun olduğunu söylemeniz ve hackle ilgisi olmadığını buyurmanız yaptığım eylemden sonra beni çok üzdü.Oysa ben yeterli bilgiye sahip olmadığım dan bilen arkadaşlara sormuştum.Ancak görüyorum ki bilen arkadaşların bilgisinden değil bilmeyenlerin safsatalarından faydalanmışım.<b>Cenk</b> ve <b>Blalayka</b>'a genede teşekkür ediyorum.Keşke balalayka nın verdiği linki daha önceden görme fırsatım olabilmiş olsaydı.Ancak sanırım erken davrandım.Şu an maalesef sitemi yeniden kuruyorum.Ve böyle bir sorunu yaşayacak olan üyelerimize tecrübeyle sabit bir kaç nasihat vermek istiyorum.

1)kesinlikle acele etmeyin
2)her biliyorum diyene inanmayın
3)Host şirketinizle bağlantıya geçip.Veritabanının durumunu sorun
4)Balalakya arkadaşımızın verdiği linki çok dikkatli bir şekilde okuyun.Çünkü çözüö orada yatıyor.
5)Canver.net 'de konunun ustaları var onlarla temasa geçin.

Yaşadığım talihsizlikten üzüntü duyuyor ve artık kimseyi sorumlu tutmuyorum.Saygılar.
Kullanıcı avatarı
sultan
Üye
Üye

İleti CeNK 15.12.2005, 23:29

Geçmiş olsun.
ayrıca bu tip konular zaten forum açıldığından beri sürekli olarak irdeleniyor.
bence önce arama yap canver de sonra bulamazsan başlık aç.
burası derya deniz arayıpta bulamadığın şey olmayacaktır
buna emin ol

ayrıca bir soruya verilen ilk cevaba değilde biraz daha sabrederek tartışma mevzularına bakarsan sonuca daha kesin ve güvenli ulaşabilirsin.
Kullanıcı avatarı
CeNK
Üye
Üye

İleti balalayka 15.12.2005, 23:43

CeNK yazdı:Geçmiş olsun.
ayrıca bu tip konular zaten forum açıldığından beri sürekli olarak irdeleniyor.
bence önce arama yap canver de sonra bulamazsan başlık aç.
burası derya deniz arayıpta bulamadığın şey olmayacaktır
buna emin ol

ayrıca bir soruya verilen ilk cevaba değilde biraz daha sabrederek tartışma mevzularına bakarsan sonuca daha kesin ve güvenli ulaşabilirsin.

+1 aynen katılıyorum
ayrıca bu problem host ile alaklı bir durum buna şu an eminim arkadaşlar belki verilen değişiklik yapılması gereken kodlarında faydası vardır ancak benim hostum php 5 destekli ve sorduğumda 4 e cevirme imkanları yokmuş çünkü kendi hostçum da plus kurdu aynı şeyle karşılaştı

şu an bir arkadaşımın bana sponsor olduğu başka bir host üzerinde denicem plusu
deniyeceğim hostta herhangi bir sorun çıkarmıyor buna eminim çünkü arkadaşım uzun zamandırplusu bu hostta barındırıyor ve php 4 destekli

saygılar herkese kolay gelsin
Kullanıcı avatarı
balalayka
Üye
Üye

Soru(n)lar & Tartışmalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir