Databank ta olmayan ama forumda yeralan bir baslik

Tüm soru(n)lar ve tartışmalar; kullanım ile ilgili soru(n)lar.

Databank ta olmayan ama forumda yeralan bir baslik

İleti velociraptor 02.01.2007, 03:38

Oldukca ilginc bir durum : Forumda PC Güvenlik Ana basligi altinda "Online port scann" diye bir sabit baslik var ve ben databankta bu basligi asagidaki sekilde bir SQL sorgusu ile arattigimda bulamiyor

SELECT * FROM `phpbb_posts_text` WHERE post_subject = 'online port scann'

kisacasi databank ta olmayan ama forumda yeralan bir baslik (bana da inkansiz geliyor ama ne yazikki durum böyle) ve basliga clickledigimde uyari aynen su sekilde:

Bu başlık için mesaj bulunmuyor

iyide zaaten Basligin da olmamasi gerekirdi , =? basina gelen veya fikri olan varmi=?
kisacasi ben basligi silemiyorum bunu nasil silerim=?
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Üye
Üye

Cvp: Databank ta olmayan ama forumda yeralan bir baslik

İleti velociraptor 02.01.2007, 18:04

sorunu buldum ve cözümledim söyle ki:

SELECT * FROM `phpbb_posts_text` WHERE post_subject = 'online port scann'

bu üstteki sorguyu calistirdigimizda hicbirsey bulunmuyor (cünkü silinmis) fakat post_id si aklimdaydi

SELECT * FROM `phpbb_posts` WHERE post_id = '1371'

bu üstteki sorguyu calistirdigimda busefer bir kayit buldu ve bulunan kaydi sildigimde sorun ortadan kalkti (yani oyle bir baslik yok artik)
kisacasi phpbb_posts_text ten bir baslik sildiginizde vaya hatali bir databank yüklemesi sonucunda böyle birsey olursa baslik forumda görünüyor fakat basligi silemiyorsunuz cünkü phpbb_posts tan da silinmesi gerekiyor ve bunun icin id sinin bilinmesi bize kolaylik sagliyor ,
Yani databanktan bhir baslik silinecekse bu 2 asamali olmak zorunda :
1.phpbb_posts_text
2.phpbb_posts (sirasiyla üstteki komutlar ile silmek istediginiz baslik/lari bulup , id lerini not alip phpbb_posts_text ten sildikten sonra id leri ile phpbb_posts tan da bulup silmek gerekiyor
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Üye
Üye

İleti sabri ünal 02.01.2007, 21:18

ben bu başlığa cevap yazmıştım? cevabım nerde????
Mutluyum, biraz komedi takılıyorum! sakın kızmayın yakında geçer, sebebini ben de bilmiyorum! yeni bir aşk da bulmuş değilim!
Kullanıcı avatarı
sabri ünal
Üye
Üye

Soru(n)lar & Tartışmalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir