Imageshack forumu yavaşlatır mı??

Tüm soru(n)lar ve tartışmalar; kullanım ile ilgili soru(n)lar.

Imageshack forumu yavaşlatır mı??

İleti vsabah 06.10.2006, 11:12

S.A Arkadaşlar,

Ben forumumun ansayfasındaki tüm image dosyalarını (Forum ikonlarını ve bannerleri) imageshack sitesinden host ettiriyorum. Bunun sebebi de her site yüklenmesinde benim aylık trafiğimi boşuna doldurmaması.. Biliyorsunuz imageshack host ettiği resimleri kendi bandwidth inden gösteilmesi sağlıyor..Böylece forumumun her yüklenmesinde bizim trafiği boşuna harcamıyoruz..

:!: :!: :!: Yalnız bir sorun var :!: :!: :!:
:?: Imageshackten yüklenen dosyalar, kendi hostuma göre daha mı yavaş yüklenir.. Yani resimleri kendi hostumda mı barındırsam daha hızlı olur yoksa imageshack te mi??

:!: Forumdan bir arkadaş eğer kendi hostundan yükletirsen forum cache özelliği sayesinde her defasında resimleri tekrar yüklemek zorunda kalmaz ve site içerisinde dolaşırken daha hızlı dolşaırsın diyor..

:?: Gerçekten de Imageshack cacheye izin vermiyor mu??

Ne yapmamı önerirsiniz..?
Sitemi görmek isterseniz burayı tıklayın!!!
Kullanıcı avatarı
vsabah
Üye
Üye

İleti akşamsabah 06.10.2006, 12:25

tabi ki sizin hostunuzda daha iyi olur ama dediğiniz gibi trafiğiniz gider fakat dosyaları png formatında kaydederseniz yaklaşık 1 2 kb olur bu da fazla trafik yemez
akşamsabah
Üye
Üye

İleti sabri ünal 06.10.2006, 14:47

dikkat edin, pbrush yani vindows daki png formatındaki resimler bmp ağırlığında oluyorlar!
Mutluyum, biraz komedi takılıyorum! sakın kızmayın yakında geçer, sebebini ben de bilmiyorum! yeni bir aşk da bulmuş değilim!
Kullanıcı avatarı
sabri ünal
Üye
Üye

İleti akşamsabah 06.10.2006, 16:13

ps yada fireworks ile en uygun boyuta optimize edin o zaman bir şey olmaz
akşamsabah
Üye
Üye

Soru(n)lar & Tartışmalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir