[Çözüldü]SQL yedek Alırken Meydana Gelen Karakter Sorunu

Tüm soru(n)lar ve tartışmalar; kullanım ile ilgili soru(n)lar.

[Çözüldü]SQL yedek Alırken Meydana Gelen Karakter Sorunu

İleti g0kh4n 31.08.2006, 01:38

Arkadaslar bütün her sey tamam yedek aldığım sql.txt dosyasında türkçe karakterler gözüküyor. Fakat SQL import ettiğim zaman türkçe karakterler ? şeklinde çıkıyor. utf8 le yüklemeyi denedim karakter kodunu mysq'lde türkçe yaptım olmadı bi türlü :?

Çözüm:Arkadaşlar sql yedeğini phpbb ile alın. Daha sonra php myadminden yedeğinizi yükleyin daha sonra phpbb ile admin bölümünden tekrar yükleme yapın. Ben böyle yaptım deniye deniye sorun çözüldü. :+1:
Kullanıcı avatarı
g0kh4n
Üye
Üye

Cvp: [Çözüldü]SQL yedek Alırken Meydana Gelen Karakter Sorunu

İleti bilgim 05.09.2006, 09:24

Eğer kullandıhın host "cpanel" destekli ise sql yedeğini "cpanel >> backups" kısmından alman karekter hatalarını engellicektir...

Yok eğer "plesk" ise phpMyAdminden alman senin için daha iyi olacaktır...

NOT: SQL'i aldıktan sonra inport edince tekrar aynı hatayla karşılaşırsan. host edildiğin firmanın ftp sine sql'i zipleyip at ve firmaya ssh den girip komutla senin sql'i inport etmelerini söyle...

Örnek: sql. dosyasını zipleyip ftpye attık host edildiğin firma "unzip sql.zip" diyerek senin sql i dışarı çıkarttı ve şu komutları girdi...

"mysql -h localhost -u veritabanı_adı -p veritabanı_kullanıcı_adı < sql.sql" diyerek enter tuşuna basacak. ve veri tabanının şifresini isticek sistem kendisinden şifreyide girdikten sonra senin sql'ler otomatikmen inport edilmiş olacak ve en uygun karekter dili hangisiyse sistem otomatik olarak bunu tanıyacak...

Not: inşallah firma bunu yapar :)
Kullanıcı avatarı
bilgim
Üye
Üye

Cvp: [Çözüldü]SQL yedek Alırken Meydana Gelen Karakter Sorunu

İleti Yunus Çengel 09.10.2006, 13:18

İlginç bir olayda benim başıma geldi.
Bölüm başlık ve açıklamaları, kullanıcı isimleri vs her şeytürkçe karakter iken sadece mesaj başlıkları ve içeriğinde türkçe karakter sorunu var. yüklmeden sonra yeni mesaj yazıldığı zaman ise hiç bir sorun olmuyor. ş,ğ,ü,ı,ö karketerlerde sorun var

Forumu başka bir sunucuya yüklerken ilk kez böyle bir şey geliyor başıma.
Kullanıcı avatarı
Yunus Çengel
Üye
Üye

Soru(n)lar & Tartışmalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir