2.0.19 dan Plusa Çevirim ? Yardım Alabilirmiyim ?

Yeni başlayanlar, nasıl ve ne yapacağını bilmeyenler buraya yazabilir.

2.0.19 dan Plusa Çevirim ? Yardım Alabilirmiyim ?

İleti onder35 21.03.2006, 17:40

PhpBB 2.0.19 kullanıyorum ama foruma phpBB Plus kurmak istiyorum.PhpBB 2.0.19 u Plusa nasıl taşıyabilirim,bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.Çalışmalarınızda başarılar.:)
onder35
Üye
Üye

Cvp: 2.0.19 dan Plusa Çevirim ? Yardım Alabilirmiyim ?

İleti türkphpbb 21.03.2006, 19:12

1. Dikkat edilmesi gereken husular sudur. Eger forumunuza mod kurduysaniz, güncelleme hata verebilir. Bu modlarin sürümlerini plusta kullanilan sürümlere güncelleyin. normal phpbb forumunda hic bir problem cikmaz.

2. Önce eski forumun yedegini alin. Veritanbani (phpmyadmin) ve FTP dosyalari.

3. update/update_phpbb_2019_to_plus_152.php bunu ftp alanina atin ve tarayicinizla calistirin. Tabiki önceden Admin girisi yapmaniz gereklidir.

Örnek: http://www.sitem.de/phpBB2/update_phpbb ... us_152.php

4. Islem basariyla tamamlandiktan sonra ftp den config.php yi bilgisayara kopyalayiniz ve ilerisi icin bekletiniz. Diger yedeklemeniz gereken en önemli dosyalar sunlardir: images/avatars, images/smiles, files, images/avatars/gallery.

5. Atac mod kurduysaniz /files. dosyasini yedeklemeyi ihmal etmeyiniz. Eger dosyalarin yedegini almadiysaniz, simdi alin. Bu son sansininiz.

6. Simdi ftp alaninizda bulunan eski forumunuza ait bütün dosyalari siliniz.

7. Plus paketindeki phpbb2 klasöründe bulunan bütün dosyalari ftp alaniniza atiniz.

8. Biraz önce yedegini aldigimiz (bilgisayarimiza kayit ettigimiz) config.php dosyasini ftp alaniniza atiniz. Orada bulunan bos congig.php dosyanin üzerine yazdiriniz.

9. Install klasörünü siliniz.

10. /files, /cache, album_mod/upload, album_mod/upload/cache, images/avatars, /pafiledb/cache, /pafiledb/cache/templates ve pafiledb/uploads dosyalarina (CHMOD) 777 ayari yapiniz.

11. includes/def_icons.php, def_themes.php, def_tree.php ve def_words.php dosyalarina CHMOD 666 ayari yapin.

12. Atac mod kuruluyduysa eski forumda, icindeki dosyalari devam kullanmak istiyorsaniz /files klasörünü. Ayriyeten eski forumdaki avatar ve gülücük klasörlerinide kullanmak istiyorsaniz ftp alaniniza yükleyin.

13. Yeni forumunuz hayirli ugurlu olsun!

Buyur burdan indir.

http://www.phpbb2.de/dload.php?action=f ... ile_id=803
Kullanıcı avatarı
türkphpbb
Üye
Üye

Cvp: 2.0.19 dan Plusa Çevirim ? Yardım Alabilirmiyim ?

İleti onder35 24.03.2006, 15:57

Arkadaşım o güzel anlatımın için sana çok teşekkür ediyorum.Ellerine sağlık
onder35
Üye
Üye

Yeni Başlayanlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir