Kullanıcı Şifreleri

Yeni başlayanlar, nasıl ve ne yapacağını bilmeyenler buraya yazabilir.

Kullanıcı Şifreleri

İleti Ams-MMX 15.03.2006, 15:36

Kullanıcılarımın şifrelerini nasıl görebilirim?
Ams-MMX
Üye
Üye

İleti KaRiZMa18 15.03.2006, 16:33

evet iyi olur valla bu
Kullanıcı avatarı
KaRiZMa18
Üye
Üye

İleti Pluton 15.03.2006, 16:45

görünemiyo diye biliyorum şifre yazsa bile değişik bi kod ile yazılıyo diye biliyorum
Pluton
Üye
Üye

İleti sabri ünal 15.03.2006, 16:46

buna ihtiyacın yok aslanda.. bunu da anlatmayı düşünmezdim ya neyse biraz uğraşla görebilirsin, fakat bu yazıyı yazarsan birileri beni banlaması farzı ayn olur...

php biliyorsan yapabilirsin...

fakat bunu yaptığını duyarsak, birilerinin seni banlaması farzı kifaye olur...

:) bu kadar insafsız olur mu insan .

eğer şifreni kaybettiysen ve ulaşamıyorsan ve bu sebeple böyle bir şey soruyorsan...

onu belirt ona göre cevap verelim...

fakat db'de bütün şifreler md5 ile şifrelenmiş olarak durur. yani db şifreleri her zaman şifrelidir :)
Mutluyum, biraz komedi takılıyorum! sakın kızmayın yakında geçer, sebebini ben de bilmiyorum! yeni bir aşk da bulmuş değilim!
Kullanıcı avatarı
sabri ünal
Üye
Üye

İleti Pluton 15.03.2006, 16:47

doğru biliyomuşum :D
Pluton
Üye
Üye

İleti ThE_Unforgiven 15.03.2006, 22:27

Benim şifremi çözene 1 Milyon YTL vericem.
Benim Oyun Alanım PlatonikAsik.Com

Ben O hep Cevapsız İletilere cevap vermeyi seven adamım...
Kullanıcı avatarı
ThE_Unforgiven
Üye
Üye

İleti yaso19 15.03.2006, 23:33

ver 100 milyon php deki bütün şifrelerini çalarım vallaha :D:D:D
Kullanıcı avatarı
yaso19
Üye
Üye

İleti Emexci 15.03.2006, 23:37

bence hic dogru bir yol degil insanlarin sifrelerini bulup zarar verici hareketlerde bulunmak zaten bu aralar bunla ilgili yasalar da cikiyor msn sifresini calanlar 3 yil hapis di galiba yanlis hatirlamiyorsam
Kullanıcı avatarı
Emexci
Üye
Üye

İleti yaso19 15.03.2006, 23:42

abi tabi doğru değil ama bazen işe yarıyor. şahsen ben öyle yapıyorum sadece işe yaradığında ve çok gerektiğinde... yasalara gelince abi o yasaların tamamını okudum ve 3 yıl değil müebbete kadar varıyo valla :D
yani ben sana gıcık olucam , senin msn ini hacklicem sonra da şifrelrini bütün profilini değiştirecem, sonrada listendeki kişilere bulaşçam ve en önemlisi senin bütün önemli dosyalarına ulaşıp (mesela bi domain in var ve şifreleri var) bunları ele geçirecem...
Sonucu:
Bi kaç tane madde sıralanıyo ve valla kafadan bi 10 sene ( en az )!!! Tabii bu müebbete doğru yol alıyo işin ciddiyetine bağlı...
:D:D:D
Kullanıcı avatarı
yaso19
Üye
Üye

İleti comuyenice 15.03.2006, 23:43

Emexci yazdı:bence hic dogru bir yol degil insanlarin sifrelerini bulup zarar verici hareketlerde bulunmak zaten bu aralar bunla ilgili yasalar da cikiyor msn sifresini calanlar 3 yil hapis di galiba yanlis hatirlamiyorsam

Evet kardeşim yanlış bilmiyorsun. Bende konuyla alakası pek fazla olmasada bilgi vereyim...

alıntıdır.......

Mail/msn hackleme durumunda, öncelikle Yeni Türk Ceza Kanunu’nun 243. maddesi kapsamında ele alınarak iki yıla kadar hapis veya adli para cezası istemiyle karşı karşıya kalınması mümkündür. Mail hackleme sonucunda maili hacklenen kimsenin bilgilerinde bir değişiklik veya eksiklik meydana geldiğinde bu ceza iki yıldan dört yıla kadar hapis cezasına dönüşür. (m.243/III) Yani para cezası imkanı da kalmaz.

Öte yandan, msn hackleme hacklenen kişiyi belli bir davranışı yerine getirme, zorlama veya tehdit amacıyla yapıldığı takdirde yine TCK. 107 gereğince bir yıldan üç yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adli para cezası ile karşılaşılır. (Önceki cezaya ek olarak.)

Mail hackleme şayet bu amaçlarla değil de sırf o kişide sıkıntı meydana getirmek, o kişiyi rahatsız etmek gibi amaçlarla yapılıyorsa (genelde bu amaçla yapılıyor zaten) bu durumda TCK. 123 gereğince faile üç aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir (Önceki cezalara ek olarak.)

Maili hacklenen kişi bir kamu kuruluşunda çalışıyor ve bu mail adresini kurum gereği kullanıyor ve bu mailinde işini sürdürmesi için gerekli birtakım belgeler bulunduruyorsa, bu durumda TCK. 113 gereğince bir yıldan üç yıla kadar hapis cezasına hükmolunur. (Önceki cezalara ek olarak.)

Şayet maili hacklenen kişi, kamu kuruluşunda değil de özel sektörde çalışıyorsa, bu durumda TCK. 117 gereğince altı aydan iki yıla kadar hapis veya adli para cezası verilir. (Önceki cezalara ek olarak.)

Ayrıca TCK 124’te düzenlenen haberleşmenin engellenmesi suçu sübut bulduğundan, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adli para cezasına hükmolunur. (Önceki cezalara ek olarak.)

Bunun yanında mail hackleyen kişi haberleşmenin gizliliğini ihlal ettiği için de TCK. 132 gereğince altı aydan iki yıla kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırılır. (Önceki cezalara ek olarak.)

Bu haberleşme bilgileri ayrı bir yerde kaydedildiği takdirde ise bu ceza yine aynı maddenin devamındaki ibareye göre bir yıldan üç yıla kadar ceza ile karşılaşılır. (Önceki cezalara ek olarak.)

Bu haberleşme bilgileri hukuka aykırı olarak ifşa edildiği takdirde ise yine bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası söz konusu olur. (m.124/II) (Önceki cezalara ek olarak.) (Msn konuşmalarını kaydedip başkalarına bunları açıklayanlar da bu ceza ile karşılaşır.)

Ayrıca mail hackleme özel hayatın gizliliğini ihlal suçu kaps***** girdiğinden TCK. 134 gereğince altı aydan iki yıla kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırma söz konusu olur. (Önceki cezalara ek olarak.)

Kişisel verilerin kaydedilmesi suçu da işlenmiş olduğundan altı aydan üç yıla kadar hapis cezasıyla karşılaşılır. Kişilerin siyasi, felsefi veya dini görüşlerine, ırki kökenlerine; hukuka aykırı olarak ahlaki eğilimlerine, cinsel yaşamlarına, sağlık durumlarına veya sağlık durumlarına ilişkin belgelerin veri olarak kaydedilmesi de bu hüküm içerisindedir. (TCK. 135/I,II) (Önceki cezalara ek olarak.)

Bütün bu saydığım hükümlerden hakkında dava açılmış olan kimse, bu suçu özel bir bilgi ve beceri sayesinde gerçekleştirmiş olduğu için (yani herhangi bir kişinin gerçekleştiremeyeceği bir eylem olduğundan) (kaldı ki mail hackleme tamamen bu kapsamdadır) verilecek ceza yarı nisbetinde artırılır.

Ayrıca kişilere ait mail hesapları hukuken onların mal varlıkları (mamelek) içerisinde kabul edildiğinden, mal varlığına karşı işlenen suçlar kapsamında ve özel olarak TCK.142 ve devamında düzenlenen hırsızlık suçu kapsamında ele alınır ve 142/I fıkrasının e bendi gereğince üç yıldan yedi yıla kadar hapis cezasına hükmolunur. (Önceki cezalara ek olarak.)

Öte yandan bu suçlarla birlikte kişilerin internet bankacılığı hizmetleri dolayısıyla kullandığı bilgileri ele geçiren kimseler de (kullanmış olması şart değil) TCK. 245 gereğince üç yıldan altı yıla kadar hapis cezası ve adli para cezası ile cezalandırılırlar.

Yazdığım kanun hükümlerinden bazıları kamu davası bazıları ise takibi şikayete bağlı suç niteliğindedir. Ayrıca bu tespit ettiğim TCK kapsamındaki suçlar haricinde özel kanunlarda belirtilen hükümler de söz konusu olmaktadır.

PEKİ BU CEZALAR NASIL YERİNİ BULACAK?

Peki neden bu kadar ceza söz konusuyken bu kadar insanın mailleri hackleniyor? Çünkü kimse bu konuların hukuk sistemi tarafından düzenlendiğini bilmiyor. Bilmediği gibi bunu yapanların üzerine gitmiyor. Halbuki böyle bir durumla karşılaşan kimsenin yapacakları çok basit.

Bir dilekçe yazarak ya Emniyet birimlerine ya da herhangi bir yer Adliyesinde Cumhuriyet Savcılıklarına başvurmaları yeterli. Ayrıca kişisel bilgisayarlarının IP numarasını, mailine en son girdiği tarihi, en son kullandığı şifreyi ve en son kullandığı gizli soru ve yanıt bilgilerini dilekçesine ek olarak bildirirse işler daha da kolaylaşacaktır. Savcılık talimatı veya mahkeme kararı sonucunda Emniyet Müdürlükleri tahkikata başlayacak, kullandığınız mail adreslerinin yetkili sahiplerine ulaşılarak mailinize hangi tarihte hangi IP numaralarına girildiği tespit edilecektir. Şayet mailinizi hackleyen kişi statik IP kullanmıyorsa, değişken IP numaraları Telekom tarafından sürekli olarak kayıt altında tutulduğundan hangi tarihte mailinize hangi bilgisayardan girildiği kolaylıkla tespit edilecektir. Yine buna bağlı olarak mailinizi hackleyen internet kullanıcısının kişisel bilgileri ve adres bilgileri Emniyet talimatı ile temin edilerek Cumhuriyet Savcılığına verilecektir. Tamamlanan hazırlık tahkikatından sonra Cumhuriyet savcısı şüpheli şahıs hakkında kamu davası açacak ve Emniyet kuvvetleri marifetiyle bu şahıs yakalanacaktır. Şayet mail hackleyen internet kullanıcısı bir ticari işletmeye ait bir bilgisayarı kullanmışsa aynı şekilde o ticari işletme hakkında da tahkikat uygulanacak ve hüküm kesinleştiğinde o işletme hakkında güvenlik tedbirlerine hükmedilecektir.

Kullandığınız mail hesabı yabancı bir ISP(İnternet Servis Sağlayıcısı) olduğu durumlarda Cumhuriyet Savcılıkları istinabe yoluyla o ülkenin yetkili makamları üzerinden aynı bilgileri temin edeceklerdir. Ancak msn hesapları zaten Microsoft Türkiye'ye bağlı bir hizmet olduğundan buna pek gerek kalmayacaktır.

mail ve msn hackleyen arkadaşlar kendilerine çok çok iyi avukatlar bulmalarını tavsiye ediyorum.....

Alıntıdır.....
CAN DOSTUM...
Kullanıcı avatarı
comuyenice
Üye
Üye

İleti yaso19 15.03.2006, 23:43

aha arkadaşla aynı anda yazmışız :D:D:D
Kullanıcı avatarı
yaso19
Üye
Üye

İleti fatihbaz 15.03.2006, 23:47

inşallah emexci inşallah.herkes bıktı msn çaldırmaktan.belki biraz azalır bu sayede... bence üyelerin şifresini sadece onların bilmesi gerekir.biz bilip napıcaz ki!...bence çok gereksiz ve yanlış!...
Kullanıcı avatarı
fatihbaz
Üye
Üye

Cvp: Kullanıcı Şifreleri

İleti albay 21.03.2006, 19:23

bu yapımı kolay.biraz mantık yürütürsen olur.bu benim aklıma geçen gün geldi.uygulamaya koymadım.ama şu var.millet eskisi kadar saf değil.ben mesela forum sitelerine ayrı.hotmail,gmail,yahoo ayrı ayrı...kendi forumumda ayrı.bunların hiç biri biyerde yezmıyor.akılda tutup ta güvenlik sağlıyorum.ama şunu söyleyim.arkadaşım millet artık msn şifresini bi forum sitesinde kullanacak kadar saf değil! :|
Kullanıcı avatarı
albay
Üye
Üye

İleti the_alorak 21.03.2006, 19:27

Şifreniz 6 haneliyse ve içinde rakam+harf geçiyorsa bulunma ihimali çok düşük.En az 1 hafta bilgisayarı açık bırakması lazım karşındakinin (tahmin olayını ise hesaba katmıyorum :))
Kullanıcı avatarı
the_alorak
Üye
Üye

İleti albay 21.03.2006, 20:16

hayır...ben onu kastetmedim.şimdi nasıl yapılacağını açıklamak istemiyorum.hemde banlanmakta istemiyorum :D ama kayıt yapılırken kullanıcının girdiği şifre alınabilinir.hacking değil yani.hashi kırmak değil olay.anlatabildiysem yazıklar olsun bana!
Kullanıcı avatarı
albay
Üye
Üye

İleti murtaza 21.03.2006, 21:46

bunu yapan modül cikmis

bazi sitelerde

yönetim panelinde görülebilen
ama hack ile ilgili modülleri
foruma kurupta
kim risk alirki anacim

Sevgiyle
Ögretmenim canim benim , canim benim...
Seni ben pek cok , pek cok severim.
Sen bir anaaaa , sen bir baabaaaaaa
Kalani neyyydiii yaaa unuttum , bu siirin sözlerini ariyorum...
Kullanıcı avatarı
murtaza
Üye
Üye

İleti albay 23.03.2006, 19:15

bencede kötü bişey.insanlar bunu örennirse çok kızıp forumunuzu kötüleyebilir.terkedebilir.duymasa bile etik değil ki!bence bunu isteyen arkadaş gerekli olsaydı zaten phpbb ekibi bunu yapardı...
Kullanıcı avatarı
albay
Üye
Üye

Yeni Başlayanlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir