Çok rica ediyorum, yardım edin lütfen, yedeklediğim database

Yeni başlayanlar, nasıl ve ne yapacağını bilmeyenler buraya yazabilir.

Çok rica ediyorum, yardım edin lütfen, yedeklediğim database

İleti mynisan 09.03.2006, 05:00

Merhaba arkadaşlar.

canver.net'in kullanımı benim için çok zor oluyor malesef bu bölüme attığım bu mesajda doğru yeremi atıyorum bilmiyorum eğer hata yapıyorsam özür dilerim.

Yalnız çok ama çok acil bir yardıma ihtiyacım var. Konu şöyle.

Eski server üzerinde phpbb dosyalarını yönetim panelinden yedekledim. sql dosyasını daha sonra yeni server üzerinde otomatik olarak kurulan phpbb'ye upload ettim.

Bir denememde phpbb yönetim panelinden diğer denememde mysql admin panelinden upload ettim. Fakat hiç bir mesaj hiç bir üye güncellenmedi. Bunu prefecth isminin farklı olmasından kaynaklanıyor diye düşünerek config.php dosyası üzerinde prefect ismini değiştirdim.

Ve tüm mesajlar ve üye listesi güncellendi. FAKAATTT üye girişi yapınca debu hatası alıyorum yani hatalı bir şeyler var.

Arkadaşlar bu durumu nasıl çözebilirim.

Normal php kurulumu yapmaya çalıştım fakat hiç bir şekilde database connect olmadı. Benim hosting hizmeti aldığım yer fasthost.com ve burası cpanel üzerinden otomatik kurulum yaptırıyor phpbb'yi fakat bir türlü database'i güncelleyemiyorum.

Lütfen yardım edin arkadaşlar, modlar.

Cevabınızı bekliyorum.
mynisan
Üye
Üye

Cvp: Çok rica ediyorum, yardım edin lütfen, yedeklediğim dat

İleti türkphpbb 09.03.2006, 05:09

Güncellemesi icin yedekleri alirken, Yapı: yazan bölümde DROP TABLE ekle isaretle ve yedegi al.
Kullanıcı avatarı
türkphpbb
Üye
Üye

İleti mynisan 09.03.2006, 05:34

Malesef eski servera ulaşamıyorum artık. Elimde sadece phpbb yönetim panelinden alınmış sql bacup dosyası var.

Bu durumda bir çözüm yöntemi olabilir mi acaba.

Aldığım hata mesajı şöyle.

Error in obtaining userdata

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Unknown column 'user_login_tries' in 'field list'

SELECT user_id, username, user_password, user_active, user_level, user_login_tries, user_last_login_try FROM dory_users WHERE username = 'ozcanalkan'

Line : 65
File : login.php

İlginizden dolaşı teşekkür ederim.
mynisan
Üye
Üye

İleti türkphpbb 09.03.2006, 05:54

1. tablo prefixleri phpbb_ degilmiydi. Niye degistirdin.

$table_prefix = 'phpbb_';

2.phpbb 2.0.19 daki update_to_latest.php yi ftpye anadizine at ve calistir. Ekteki dosya.
Kullanıcı avatarı
türkphpbb
Üye
Üye

İleti mynisan 09.03.2006, 05:58

yanılıyorsam düzeltin lütfen.
orjinal prefix phpbb_ dir zaten neden değiştirdin diyorsunuz.
ilk acemelikle kurulumda değiştirmiştim evet.
bu haliyle bir çözüm bulmanın yöntemi varmı acaba?

ayrıca fasthost cpanelden phpbb2'yi otomatik olarak kurduruyor. şu anda son sürüm dosyaları serverda yüklü.bomboş bir forum var.gönderdiğiniz dosya 2.0.19 sürümüne update etmek için sanırım.
mynisan
Üye
Üye

İleti türkphpbb 09.03.2006, 06:02

Bozuk tablo varsa güncelleme amacli verdim
Kullanıcı avatarı
türkphpbb
Üye
Üye

İleti mynisan 09.03.2006, 06:02

Merhaba

Söylediğiniz işlemi yaptım, ana dizine atıp çalıştırdım ve aşağıdaki hata mesajlarını aldım.

Warning: main(./../extension.inc): failed to open stream: No such file or directory in /home2/dory/public_html/forum/update_to_latest.php on line 46

Warning: main(./../extension.inc): failed to open stream: No such file or directory in /home2/dory/public_html/forum/update_to_latest.php on line 46

Warning: main(): Failed opening './../extension.inc' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home2/dory/public_html/forum/update_to_latest.php on line 46

Warning: main(./../config.): failed to open stream: No such file or directory in /home2/dory/public_html/forum/update_to_latest.php on line 47

Warning: main(./../config.): failed to open stream: No such file or directory in /home2/dory/public_html/forum/update_to_latest.php on line 47

Warning: main(): Failed opening './../config.' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home2/dory/public_html/forum/update_to_latest.php on line 47
Please read: INSTALL.html before attempting to update.
mynisan
Üye
Üye

İleti türkphpbb 09.03.2006, 06:05

cpanelden database girip tablolari tamir etmeyi denedinizmi.
Kullanıcı avatarı
türkphpbb
Üye
Üye

İleti mynisan 09.03.2006, 06:08

Merhaba

Tabloyu onar işlemini uyguladım.

Fakat halen login esnasında "debug" hata mesajını alıyorum.
mynisan
Üye
Üye

İleti türkphpbb 09.03.2006, 06:16

phpmyadminde database sectinmi, sol menüde kalinca bir sekilde database ismi görünür. Üzerine tiklayinca tüm tablolar saga listelenir. Tüm tablolari isaretle (sec). Asagiya dogru in ve karsina altta Secilileri: diye bir yer cikcak. Ordan Tablo'yu onar: sec ve islemi tamamla.
Kullanıcı avatarı
türkphpbb
Üye
Üye

İleti mynisan 09.03.2006, 06:20

Merhaba

Evet dediğiniz işlemi yaptım fakat malesef daha önce olduğu gibi database mesajlar ve üye listesi güncelleniyor fakat login olmak istendiğinde debug hatası veriyor.

çözüm olabilir düşüncesiyle prefix ismini config.php dosyasından eski haline getirdim bu sefer forum açılmadı update ettiğim backup dosyasının prefix ismine getirdim tekrar bu sefer yine forum açıldı loginde problem oldu.

Yordum sizi teşekkür ederim zahmetiniz için. Fakat çözüm yolunda oldukça ciddi sıkıntılar yaşayacağım anlaşılan.
mynisan
Üye
Üye

İleti türkphpbb 09.03.2006, 06:26

Forumunuz anadizindemi yoksa www.sitem.com/forum/ seklindemi.

Yukardaki görüntüye bakilirsa www.sitem.com/forum/ seklinde.

Eklemis oldugum update_to_latest.php yi forum klasörüne atip calistirin.
Kullanıcı avatarı
türkphpbb
Üye
Üye

İleti mynisan 09.03.2006, 06:44

/forum alt klasöründe

verdiğiniz dosyayı belirttiğiniz şekilde çalıştırdım fakat

bu hata mesajını aldım

Warning: main(): Failed opening './../extension.inc' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home2/dory/public_html/forum/update_to_latest.php on line 46

Warning: main(): Failed opening './../config.' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home2/dory/public_html/forum/update_to_latest.php on line 47
Please read: INSTALL.html before attempting to update.
mynisan
Üye
Üye

İleti türkphpbb 09.03.2006, 06:56

Ya kafami kaldi bu saate. :oops: Olayi yanlis ele aldik.

Simdi diyeceklerimi iyi dinle. Ekteki install dosyasini forum/ klasörüne at ve www.sitem.com/forum/install/update_to_latest.php seklinde calistir. Islem bitince install dosyasini sil.
Kullanıcı avatarı
türkphpbb
Üye
Üye

İleti mynisan 09.03.2006, 07:04

Çook teşekkür ederim hemde çok :D
Evet oldu şimdi kullanıcı adı ve şifreyle login olabiliyorum.

Lütfen bana tam olarak ne işlem yaptığımızı söylermisin.

Benzer bir problem yaşadığımda nasıl bir yol izlemeliyim.

Ayrıca zahmet olmayacaksa bundan sonra yedek alırken dikkat etmem gereken başka şeyler varmı.

Teşekkürler Tekrar :lol:

Bu arada not : ilk gönderdiğin update_to_latest.php dosyasını install klasörünün altına atıp çalıştırdım. install.rar dosyasını yeni farkettim ama problem çözüldü :)
mynisan
Üye
Üye

İleti türkphpbb 09.03.2006, 07:09

Kusura bakma kardesim. Bu islemi bu kadar uzatmamaliydim. Fakat kafam uykusuzluktan istop etti. MSN adresini yollarsan, daha verimli bir bilgi alisverisi olur.

Not: Sorunun bu sekilde hallolacagini biliyordum, onun icin devamli bu update_to_latest.php üzerinde durdum. :D
En son türkphpbb tarafından, 09.03.2006, 07:12 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Kullanıcı avatarı
türkphpbb
Üye
Üye

İleti mynisan 09.03.2006, 07:12

Kusur ne demek dostum kusur ne demek, çok çok teşekkür ederim.

Problem çözüldü ya. Asıl sen benim kusuruma bakma seni bu kadar meşgül ettim :)

Selamlar.
mynisan
Üye
Üye

Yeni Başlayanlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir