Yeni başladım. lütfen yardım.

Yeni başlayanlar, nasıl ve ne yapacağını bilmeyenler buraya yazabilir.

Yeni başladım. lütfen yardım.

İleti xeon 21.01.2006, 15:55

Selam arkadaşlar;

Ben bu konuda çok yeniyim ne sql nede php biliyorum. Ama Allahın izniyle işin içinden çıkarım :) . Şimdi benim öğrenmek istediğim bu phpbb'yi kurar iken hangi versiyon apache ve mysql'i kullanacağım. Nereden download edeceğim. Diğer konuları okumadınmı diyenlere hemen söyliyeyim okudum ama kimse net bişi söylememiş şuralara bakın diye linkler vermiş kimi linkler çalışmıyor. kimi çalışıyor indiriyorum ama anlataılan ve indirdiğim versiyon lar ve şekiller farklı.. ilk başlangıç için lütfen bi arkadaş net olarak linkler verirse sevinirim. Ayrıca forumda benim istediğim gibi net ve açık anlatımlı (şuralara falan bakın bulursanız indirin gibi olmayan) topic varsa lütfen söyleyin. Değerli yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. :happy:

Bu arada kendi evimdeki serverıma kuracağım. bütün güvenlik yamaları yapılmış canavar gibi çalışan windows 2000 server.

İsteklerim.
1. gerekli olan programlar ve linkleri
2. bu programların kurulum anlatımı
3. phpbb'nin kurulum anlatımı

(şu linkteki gibi mesala çocuk çok iyi anlatmış ilk okula giden yeğenim okuyarak çözdü.
http://www.joomlaturkiye.org/forum/inde ... pic=2870.0

mail adresim:
crosfader@gmail.com
xeon
Üye
Üye

Cvp: Yeni başladım. lütfen yardım.

İleti xeon 09.02.2006, 16:40

yokmu şimdi cevap verecek bi arkadaş? :(
xeon
Üye
Üye

İleti Vinsanity 09.02.2006, 18:26

http://www.canver.net/sss-yeni-baslayac ... vt307.html

buradada anlatılmış gayet basit bir şekilde.
Kullanıcı avatarı
Vinsanity
Üye
Üye

İleti selim 04.03.2006, 11:15

bende evdeki bilgisayarımı web server olarak kullanıyorum...

sana appserv programını öneririm...
o program hem mysql hem php desteği veriyor...
ufak birkaç değişiklik yaparsan çok kullanışlı bir hale getirebilirsin...

ben 3 programın karışımını kullanıorum 1ay oldu 150 üye ve günde yaklaşık 50 kullanıcı ziyaret ediyor hiç bir sorun ve şikayetle karşılaşmadım (hız konusunda)
kullandığım programlar... bunların hepsi web server paket program ama ben hepsinin farklı özelliklerini kullanrak birleştirdim...

phpdev'in ftp server'ını
appserv'ın apachesini ve phpsini
phptriad'ın mysqlini
kullanıyorum...

phpdev kurduğumda dışarıdan bağlanılamıordu ondan kullanamadım....
phptriad'da hep apache.exe dosyası açık kalmak zorunda arka planda çalıştıramadım...
appservın ise mysql pek hoşuma gitmedi.. :)

bunları nasıl birleştirdiğimi anlatan bir kurulumu anlatıcam akşam... ve linklerinide vericem...

yanlız ufak sorunlarda var bunları araştırsanız iyi olur... mesala ben xp üzerinde kullanıorum ondan kaynaklanıor olabilir... web server kurduktan sonra kontrol ediorsunuz çok güsel çalışıor ama bilgisayarı 2 yada 3 saat boşta bıraktığınızda netten düşüyor... yani dışarıdan bağlanmaya kalktığımda sunucu bulunamıyor diyor... ewe tel açıorum bizimkilere internete girip bi ste açmasını sölüyorum... osırada denediğimde web server çalışıor... ben çözümünü buldum ama kendimce tabiki, belki bilgisayara zararıda olabilir... bir .bat dosyası hazırladım bu dosya bilgisayara hep ping atıor. böylece netten düşmüyor... ilkbaşlarda msni falan açık bırakarak denedim olmadı... bende bu çözümü buldum gayet güsel 1 aydır problem yok 7gün 24 saat açık bazen kapatıyorum dinlenmesi için...

başka bi problem... üye sayınız arttıkça localden mail gönderemiyorsunuz mesala duyuru yapıcaksınız yönetim panelinden kullanıcalar postadan gönderdiğinizde hata veriyor... bunuda smtp server hizmeti veren bir maille hallettim bizim işyerinde kullanılan mailler smtp server destekli olduğu için problem olmuyor...

üye ve mesaj sayısı arttıkça belki başka problemler çıkabilir bakalım zamanla görücez...
En son selim tarafından, 04.03.2006, 11:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
selim
Üye
Üye

İleti meto 04.03.2006, 11:24

anlat valla bende web server yapiim bilgisayarımı
Kullanıcı avatarı
meto
Üye
Üye

İleti selim 05.03.2006, 01:12

inşallah becerebilmişimdir...

http://www.canver.net/buraya-vp20457.html#20457