PHPBB Forum Görüntüleme İle İlgili Bir Soru

Yeni başlayanlar, nasıl ve ne yapacağını bilmeyenler buraya yazabilir.

PHPBB Forum Görüntüleme İle İlgili Bir Soru

İleti Saruhan Mahmutoglu 21.12.2005, 22:29

Merhabalar,
Size istediğin durumu açıklıycam ben Hastahane diye bölüm açıp içine Sadece Doktor Grubunun girmesini istiyorum.Tamam yapıyorum.Bir grup oluşturuyorum doktorlar diye.Sonra onu oraya mod yapıyorum.İzinlerdende sırf Mod görüntüleyebilir diyorum.Yanlız bu Doktorlar Hastahanedeki mesajları silebiliyor.Acaba bunu nasıl engelliyebilirim.Lütfen söyliyebilir misiniz?
Şimdiden Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Saruhan Mahmutoglu
Üye
Üye

İleti Cyborg 21.12.2005, 22:46

Anladıgım kadari ile Hastene Diye Bir Bolum Actınız ve Butun izinleri Mod yaptınız... Sadece Doktorlarin Girmesi icin Ozaman Doktorlarada Mod yazdınız O baslıgı Goruntulemesi icin... veya oraya Özel Bir Grup Olusturdunuz.... Butun Ayarlari Mod yaptiginiz icin mesajlarini Sile Biliyorlar izinlerden mesaj Silme ( Yönetici) yaparsanız Sorun kalmayacaktır
Kullanıcı avatarı
Cyborg
Üye
Üye

İleti Saruhan Mahmutoglu 21.12.2005, 22:50

Ama bide forumu yönetibiliyorlar en vahimi bu
Kullanıcı avatarı
Saruhan Mahmutoglu
Üye
Üye

İleti Cyborg 21.12.2005, 22:55

Ozaman O Grubun izinlerini sadece Hastene Bölümünde Verin Bütün Forumlarda Mod yaparsanız Yonetmeleri Dogaldir :) Siz izinleri Diger Baslıklarda vermedikden sonra nasıl Yönetsinlerki..
Kullanıcı avatarı
Cyborg
Üye
Üye

İleti Vinsanity 21.12.2005, 23:20

Admin paneli--> Forum yönetimi--> İzinlere giriyoruz. Özel forum yapmak istediğimiz forumu seçip ayrıntılar butonuna basıyoruz. Eğer basit modda ise ordaki seçeneğ özel ya da özel[gizli] yapıyoruz. Gelişmiş modda ise bütün izinleri yine tektek özel ya da özel[gizli] şekline getiriyoruz.

Burda özel sadece özel izin verilmiş kullanıcıların bu foruma girebilmesini sağlar. Diğer kullanıcılarda bu forumu forum anasayfasında görürler ancak giremezler;
özel[gizli] ise bu foruma girme yetkisi olmayan kullanıcıların bu forumu görmesinide kısıtlar.

Gelişmiş modda izinleri ayarlarken mesajı silebilecek değiştirebilecek kişileride admin ya da moderatör olarak belirleyebilirsiniz.

Forum izinlerini ayarladıktan sonra sıra grup oluşturmaya ve o grubu bu forum için giriş izni vermeye sıra geliyor.

Yönetim paneli--> Grup Yönetimi--> Yönetim den Yeni Grup Yarat seçeneğini tıklayıp, grup özelliklerini düzenleyerek bir grup oluşturuyoruz. Burada eğer açık grup olarak seçerek grubumuzu o gruba isteyen herkes gelip üye olmak için başvurabilir. Eğer kapalı grup olarak ayarlarsak diğer üyeler yine bu grubu görür ancak bu gruba üye olmaya çalşamazlar. Gizli grup seçeneğini seçersek izinleri olmayan kimse o gruplara göremez.

Grubumuzu oluşturduktan sonra hemen alttaki Grup İzinlerine girip oluşturduğumuz grubu seçip ayrıntılara giriyoruz. Burada özel forumumuz için o gruba erişim izni veriyoruz. Yani ortadaki seçeneği Erişim izni verilmiş şeklinde ayarlayıp gönder butonuna basıyoruz.

Böylece gizli forumumuz bve oraya giriş izni olan grubu belirlemiş olduk. Artık tek yapmamız gerekn bu gruba yeni kullanıcılar eklemek.

Forum anasayfasında üstteki linklerden grupları seçiyoruz ve burdan oluşturduğumuz grubu seçip grup bilgilerine giriyoruz. Aşşağıdaki kısımdan üye ekleyebiliriz. Eğer grubunuz açık bi grup ise bu grup için yapılacak başvurular alt kısımda gösterilecektir.
Kullanıcı avatarı
Vinsanity
Üye
Üye

İleti Saruhan Mahmutoglu 22.12.2005, 12:58

Çok sağolun
Kullanıcı avatarı
Saruhan Mahmutoglu
Üye
Üye

Yeni Başlayanlar

Kimler çevrimiçi