phpbb kurmak

Yeni başlayanlar, nasıl ve ne yapacağını bilmeyenler buraya yazabilir.

phpbb kurmak

İleti ermantasdemir 21.12.2005, 16:44

Madem yani başlıyan lar buraya yazıyor işte geldim.PHPBB ile ilgili bir dünya forum dolaştım ama ilk ve tek olarak buraya yazıyorum.bizim bir rock grubumuz var ve grubumuza sayfa yaptım. www.shitdeath.net
bu sayfaya forum koymanın muzıkal bır sohbet bağlamında bızım ıcınde daha ıyı olacagına karar verdık.şimdi serverımızda asp ye destek yok php ye var
phpbb ucretsız forumunu ındırdım.hıc bır bu konuda bılgım yok ancak web sayfamıza bakarsanız az cok html yapıyorum.simdi php forumunun turkce yamasını da koydum servera forum klasoru acarak dosyaları aktardım.web tarayıcımdan gırdıgım zaman bır anket cıkıyor ve database istiyor.formu doldurup yukle dıyorum databaseye ulasamadım dıyor. bende database acmak ıcın forumları dolastım ve phptriad programı karsıma cıktı
ben ne bılım bu prog ıle kendı bılgısayarıma server acacagımı neyse dedıgını yaptım kendı bılgısayarımda forumu gorebıldım dayabase de olustu ama www.shitdeath.net serverı ıcıne bır turlu olusturamadım kafayı yedım anlayacagınız ne yapmam lazım.nasıl www.shitdeath.net adresınde forum bolumu ısleyecek bana yardım edın
bu arada forumu nasıl kendı sayfama gore modıfıye ederım onuda soylersenız.sayfamızın renklerını gırınce gorursunuz sıyah ve grı o tonlara getıren bır tema varsa yıne nasıl yapacagımı anlatırsanız sevınırım.lutfen su forumu acmama yardım edın
ermantasdemir
Üye
Üye

Cvp: Bu soruna care php

ALEXIS
21.12.2005, 17:11

şu yazıda cpanel için veritabanı açma ve forum kurma işlemleri adım adım anlatılmıştır.

http://www.canver.net/linux-hosta-phpbb ... vt425.html
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Cvp: Bu soruna care php

İleti ermantasdemir 21.12.2005, 17:24

dedıgın bolum benım serverımde yok gonderdıgım resımde hangı dosyaların oldugunu gorebılırsın
bu arada bu kadar cok cabuk yardımın ıcın saol ancak bu durumda ne yapmalıyım
ermantasdemir
Üye
Üye

ALEXIS
21.12.2005, 17:33

Senin host panelin plesk miş

şu adresten kendi host paneline ulaşabilirsin: https://www.shitdeath.net:8443/

Şu filmde plesk ile phpbb kurulumu anlatılmış, yalnız bu otomatik kurulum: http://destek.hostcini.com/flash/phpbb_kurulumu.htm
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Cvp: phpbb kurmak

İleti ermantasdemir 21.12.2005, 18:11

baba tekrar tesekkurler ama benım ftp me gırdıgım sıfre burda kabul etmıyo basımdan bela eksık olmayacakya buraya ne sıfresı ıstıyor yaw
ermantasdemir
Üye
Üye

ALEXIS
21.12.2005, 18:57

Hostun sana tüm şifreleri göndermiştir !!!
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Yeni Başlayanlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir