pbpBB 2.x kullanan var mi? Ne yerler ne iceler...

Yeni başlayanlar, nasıl ve ne yapacağını bilmeyenler buraya yazabilir.

pbpBB 2.x kullanan var mi? Ne yerler ne iceler...

butterflyT
06.12.2009, 18:06

Merhaba,

Eskiden forumda daha aktiftim artık pek zaman ayıramıyorum ama bir uğrayayım selam vereyim dedim. Son gönderilen mesajların tarihlerine bakarsak bu forum biraz kenarda kendi halinde takılıyor gibi duruyor. Canlansa güzel olur aslında içinde phpBB hakkında çok yardımcı olan konular, bilgiler var. Özellikle de ilk göz ağrımız phpBB 2.x hakkında çok bilgi var.

Birkaç sorum da olacak tabi..

1- www.phpbbturkey.net ile www.phpbbturkey.com aslında farklı websitelerdi şimdi net olanı com'a yönlendiriliyor. Yeni bir gelişme mi oldu?
2- Canver.net sadece phpBB 2.x mi destek veriyor?
3- phpBB 2.x kullanan arkadaşlar var mı? Websitelerinden memnunlar mı yoksa phpBB 3.x mi geçmek istiyorlar.

Ben kişisel olarak phpBB 2.x'ten hala çok iş çıkar düşüncesindeyim. Yenilik elbette iyidir de eskisinden de modifiye edildiğinde hala çok iş çıkar diye düşünüyorum. Hatta phpBB'nin bir alt türevi bir akım dahi oluşturulabilir.

www.phpbbhacks.com göre phpBB3 için mod sayısı eskiye nazaran artmış ama 2.x'in hala çok gerisinde. Genel olarak fikirleriniz nedir. Forumu hala takip etmesine rağmen gerçekte Vbulletin, iceBB, SMF vs. geçen arkadaşlar var mı? Yeni websitelerinden memnunlar mı?

Havadan sudan genel geçer sohbet edelim. Ben nedense pbpBB dışındakilere bir türlü alışamadım. 2.x olsun 3.x olsun farketmez ama pbpBB olsun diyorum neden bilinmez. Açık kaynak kodlu olması bundan belki en büyük nedenlerden birisi olabilir.

Haydi başlasın sohbet...
Kullanıcı avatarı
butterflyT
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Yeni Başlayanlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir