SQL'de eski mod sorgularını nasıl kaldırabilirim?

Yeni başlayanlar, nasıl ve ne yapacağını bilmeyenler buraya yazabilir.

SQL'de eski mod sorgularını nasıl kaldırabilirim?

İleti gokcan 12.12.2007, 03:24

Mrh arkadaşlar bu konuyla ilgili yardımı olacak üstadlarıma şimdiden çok teşekkür ederim ve çok makbule geçecek.

Ben plesk kullanıyorum fakat açıkcası 1 yıllık forumcu 2 aylıkta plesk kullanıcısı olarak yalan yanlış birşeyler yapmaktan korktuğum için yardım rica ediyorum. Eski sql sorgularını bir arkadaşım yapıyordu 2 ay kadar önce bana devretti db'yi. SQL sorgularındaki tabloyu inceliyorum, mesela phpBB ile başlayıp sorgulanan 50 satır var fakat bu tablolar üzerinde benim eski kurduğum modlarım vardı, burada ki eski sorgular muhakkak duruyor olmalı çünkü ben 2.0.22'yi CH'a çevirdim bir kaç ay önce dolayısı ile eski modlarımın bir bölümü çalışmıyor ve ben bunların veritabanını biraz sıkıştırıyor olmasından kaygılıyım. Çünkü forumda index.php biraz yavaş açılmaya başladı aslında BBcode modunu kurduktan sonra bu problemi yaşadım. Topic'lerden pano ana sayfaya geçerken biraz geç toparlıyor, yada post gönderiler de post açacakta bizlerde iletiyi bilahare yazıp göndericez. Daha ilk modlar da böyle bir problem yaşarsam sonrası ne olur bilemiyorum.

Bu kesinlikle server kaynaklı değil, çünki servera bağlı diğer siteler oldukça hızlı bunu kendim gördüm.
Yani aklıma eski mod sorgularını silmekten başka bir çare gelmiyor açıkcası ve ben bunu nasıl yapacağımı bilemiyorum, database'i gereksiz sorgulardan nasıl temizleyebilirim yada forumu nasıl hızlandırabilirim? Bu konuda değerli önerilerinizi bekliyorum.
(Belki BBcode'u kaldır olsun bitsin diyebilirsiniz ama, forumda bu moda da ihtiyaç var çünki stajyer öğrenciler için mesleki videolar ekli.)

Saygılarımla.
gokcan
Üye
Üye

Yeni Başlayanlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir