Canver.Net ve Teması Hakkında

phpBB Türkiye ile ilgili görüş ve istekleriniz.

Canver.Net ve Teması Hakkında

İleti sonerium 02.01.2008, 17:33

Arkadaşlar ben canvere çok eskiden girerdim. Üye değildim ama eski günlerini çok iyi hatırlıyorum. Çok şık bir teması vardı, harika bir anasayfası vardı. Ve özgündü. Şimdiyse phpbb3 klasöründe default verilen bir temasıyla browserımın diğer sekmelerinden pek de farklı olmayan bir görünümü var. Acaba neden o güzel özgün temalardan vazgeçildi. Gerçekten bunalıyorum ben siz ne hissediyorusunuz bilmiyorum ama. Aslında bu temaya gıcık oluyorum, phpbb.com, phpbb türkçe destek sitelerinin tamamı, ... Eskiden default phpbb teması subsilver idi ama o bile bundan daha çok göze hitap ediyordu. Bence phpbb3 ün en büyük zaafı tema seçeneklerinde. Konuya dönersek, ben eski bi canver üyesi olarak bu siteye bu temayı yakıştıramıyorum. Benim gibi aynı fikirde olan çok arkadaşın da olduğunu düşünüyorum. Ayrıca şu konuyu da anlamıyorum; canver.net phpbb3 desteği vermiyo ama neden phpbb3 kullanıyo :=)
Kullanıcı avatarı
sonerium
Üye
Üye

Re: Canver.Net ve Teması Hakkında

ALEXIS
02.01.2008, 20:27

Sitede kendi adsense reklamlarını zorla yayınlatmak isteyen bir grup sözde hacker ın phpBB2 sitemize üst üste zarar vermeye başlaması ile, hızlı çözüm olarak phpBB3'e geçtim.

phpBB3 desteğini vermememizin sebebi phpBB2 ve phpBB3 konularının karışmaması. Zaten üyeleri arama yapmaya ikna edemiyoruz, bu defa phpBB2 bölümlerinde phpBB3 konuları görecektik.

phpBB3 için ap ayrı, özgün bir temalı sitemiz var zaten: http://www.phpbbturkiye.net

canver.net teması şu an değişmeyecek gibi duruyor. Ve geliştirici olarak phpBB2 yi seneler önce terk ettiğimizi de söylemem gerek. Zaman geçtikçe, phpbb.com tavırlarından da etkilenerek phpBB2 desteği tamamen kalkabilir.
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Re: Canver.Net ve Teması Hakkında

İleti sonerium 06.01.2008, 15:14

Açıklama için teşekkür ederim. Hala bu temadan hoşlanmıyorum yine de. Önceki temalar gerçekten daha iyiydi.
Kullanıcı avatarı
sonerium
Üye
Üye

Görüş & İstek

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir