Mod kurulum sorunu

Eklentiler ile ilgili soru, sorun ve tartışmalar.

Mod kurulum sorunu

İleti g_oluc 19.11.2005, 22:48

Arkdaşlar öncelikle Merhaba,
BeN Gürkan "DaRk_DeSiGNeR!" Oluç. Bursa'da oturuyorum. Daha henüz 15 yalındayım. HTML,CSS.Dreamweaver biliyorum... vesaire! Şimdi asıl soruma geliyorum. phpBB'de Mod kurarken Cerber'ın yazdığı makaleye göre attachment(doğru yazmışımdır umarım) modu kurmaya çalışıyorum ama bir türlü beceremiyorum! :x Cerber contrip klasörü içinde php_attach diye bir klasör wr diyor bende yok! hadi onu geçtimde asıl sorun şu! Makalede dosayalrı gereken yere atın diyor! mesela image'i image'e ama mesela Files klasörü war bunu nereye atcaz direk root'amı???? Birde mesela admini admine atın derken admin klasörünü olduğu gibi roottaki adminin içine mi yoksa içindeki dosyalarımı???
-Evet biliyorum biraz karışık we uzun yazdım ama lütfen yazın! phpBB 'ye yeni başlayan bir çocuğun içindeki hırsı! kırmayın :cry:
Kullanıcı avatarı
g_oluc
Üye
Üye

İleti Curtis 19.11.2005, 22:54

Files'ı direk root'a atıcan...
Admin'i aç içindeki dosyaları phpBB/admin/ ' içine at...

Bu arada sakin ol yamyam değiliz biz :)
Kullanıcı avatarı
Curtis
Üye
Üye

Cvp: Slm ben aranıza yeni katıldım, Teşekkürler Cerber!!!!!!

İleti g_oluc 19.11.2005, 23:05

saolun arkdaşlar makalede 2.3.1.1 sürümü war ben internetten 2.3.1.4 ü bulabildim 2.3.1.1 in linkini bilen warsa werebilri mi? :roll:
Kullanıcı avatarı
g_oluc
Üye
Üye

İleti Curtis 19.11.2005, 23:18

Yeni sürümü yüklemek varken eskisini ne yapacan ki? :?
Kullanıcı avatarı
Curtis
Üye
Üye

İleti g_oluc 19.11.2005, 23:21

Ama bu 2.3.1.4 ü yüklerken bir takım farklılıklar war ben ne yacağımı bilemedim ama yarın bir daha denicem! Saolun! :) İyi Geceler!
Kullanıcı avatarı
g_oluc
Üye
Üye

İleti XeNo 20.11.2005, 01:06

contrib dosyasının olmamasının nedeni kurulumdan sonra silmiş olman büyük bir ihtimalle.
bir de eğer sana images klasörü içine at diyor ise orada, o sana at dediği klasörün içindeki tüm dosya ve klasörleri, images klasörü içine atmalısın.
eğer yalnızca dosya adı belirtip atın derse onu da root yani ana klasörün direkt içine atıyorsun. Yani phpBB'nin root klasörüne.
Kolay gelsin...
Kullanıcı avatarı
XeNo
Üye
Üye

İleti g_oluc 20.11.2005, 14:50

Arkdaşlar attach_mod isimli klasörü direk roota mı yoksa için deki dosyaları mesela includes'i(onun içindekileri) root'taki includes'e mi atıcam????
Kullanıcı avatarı
g_oluc
Üye
Üye

İleti Curtis 20.11.2005, 15:10

Direk root'a atacan zaten bunlar yazar install.txt dosyasında :)
Kullanıcı avatarı
Curtis
Üye
Üye

İleti g_oluc 20.11.2005, 15:21

phpBB : Critical Error

Could not connect to the database

Beyler ben çok sorun bir adammışım yaw! ulan dosyaları doğru yere yerleştirdim http://localhost/phpBB2/install/mod_table_inst.php yazdım explorere yukarıda gördüğünüz kalın yazılı hatayı werdi ne dmek database bağlanılamıor gibi bir şey sanırım!
Kullanıcı avatarı
g_oluc
Üye
Üye

Sıyırcam Şimdi!

İleti g_oluc 20.11.2005, 16:49

Arkadaşlar kontrol ediyorum, ediyorum tüm değerleri doğru girdiğimi görüyorum! PHPbb'yi kurarken ben PHPMYadmin de Forum adında bir databese yaratmış onun içindede Forum adında bir kolan yaratmıştım! PHPbb kurarken de Db adı Yazan Yere Forum Yazmıştım! Ama ne yaptıysam yapiim olmuor sinir etti beni! Yoksa bu modu için yeni bir kolon dha mı oluşturcam MySqL'de ?????? :evil:
Kullanıcı avatarı
g_oluc
Üye
Üye

İleti XeNo 20.11.2005, 21:03

Yalnızca veritabanı(db) oluşturman yeterli. Onu da veritabanı kısmına yazıcaksın.
MySQL4.x, MySQL3.x, PostgreSQL kısmının doğruluğundan emin ol.
Kolay gelsin...
Kullanıcı avatarı
XeNo
Üye
Üye

İleti g_oluc 20.11.2005, 22:21

Peki mysql'ün sürümünü nerden öğrenebilrim? PHPTriad ile kurmuştum!
Kullanıcı avatarı
g_oluc
Üye
Üye

İleti XeNo 20.11.2005, 22:30

Sen bunları kendi bilgisayarına mı kuruyorsun? :roll:
Diğer taraftan phptriad'da genellikle MySQL 3.x kullanılır. Eğer yeni bir versiyonu ise MySQL 4.x de olabilir. Denemekten zarar gelmez. Yalnızca bir hata verir eğer ilkinde yanlışı seçersen. Onu da hallederiz burada sorun değil.
Kolay gelsin...
Kullanıcı avatarı
XeNo
Üye
Üye

İleti g_oluc 20.11.2005, 23:33

Kendi bilgisayrıma kuruyorum Localhost' yani
Kullanıcı avatarı
g_oluc
Üye
Üye

İleti CeRBeR 20.11.2005, 23:58

sevgili gürkan siteyi gez makalelerin tamamını oku senin yapamayacağın şey yok ama biraz daha donanımlı olman lazım azıcık daha araştırma yap yine de yapamazsan gel sor
Kullanıcı avatarı
CeRBeR
Üye
Üye

Cvp: Mod kurulum sorunu

İleti James 21.11.2005, 08:47

Konuları açarken konu içeriğini anlaşılır şekilde ifade etmeye lütfen özen gösterin. Konu ismi düzeltildi ve ilgili bölüme taşındı...
James
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İleti g_oluc 22.11.2005, 17:28

Arkdaşlar ne yaptıysam yapiyim olmuor! Acaba ben phpBB'tyi mi yanlış kuruyorum diye bakıyorum! Ama kurmadğımı görüyorum... Yani sırf bu yüzden 2 kere silip bir daha kurdum. Ama ne yaptıysam fayda etmedi şimdi ne yaptığımı adım adım anlatıyorum :cry:

1. İlk olarak phpBB2'yi kuruyorumm. Bu kurulumda database sürümü kısmı olan yerde MySQL 3.x.x seçiyorum sonra Database adı yazan yere daha önceden PHPMYAdmin ile oluşturmuş olduğum Forum adlı database'nin adını yazıyorum(İçinde Forum adında 1 tablo war) Daha sonra MYSQL kullanıcı adı we şifresi bölümünü WinMYSQL ADMin programında My.inisetup sekmesindeki kullanıcı adı ve şifre bölümünde yer alan kullancı adı ve değerlerini olduğu gibi giriyorum. Ve mail adresimi ve kullancı adı we şifreyi fln yazdıktan sonra yükle diyorum. Başarı ile yüklendi diyor daha sonra devam diyorum install ve contrip klasörlerini silin diyor siliyorum yenile yapıyorum we phpBB forum Localhost'ta babalar gibi çalışıyor.

2. Daha sonra internet'ten indirdiğim "attach_mod_2314" isimli attach mode'u (Zip Dosyası) winrar ile açıyorum we karşıma aşağıdaki ekran görüntüsü geliyor:

Daha sonra "root" klasörüne giriyorum karşıma aşağıdaki ekran geliyor:

a.Burada admin klasörü içindeki dosyaları root'ta admine atıyorum
b.attach_mod klasörünü direk root'a
c.files'ı da direk root'a
d:images klasörü içerisindeki 3 imaj dosyasını root'taki images'a
e:install klasörünü direk root'a atıyorum
f:language klasörü içerisindeki almanca ve ingilizce dil klasörlerini root'ta language klasörüne
g:templates içerisindeki subSilver temasınıda root'taki templates'e atıyorum war bu klasör değiştiriyim mi diyor ok diyorum
h:Daha sonra kalan 3 .php uzantılı dosyayıda root'a atıyorum.

bu atım işlemlerini yaptıktan sonra MYSQL ve Apeche serverı açtığımdan emein olduktan sonra
http://localhost/phpBB2/install/mod_table_inst.php yazıyorum we karşıma :

phpBB:Critical Error
Could not connect to Database
diye bir hata veriyor! :evil:

Şimdi sizlere soruyorum arkadaşlar ben nerde hata yapıyorum???? (Bu arada belirmeyi unttum ilk kurduğumda forum gayet güzel çalışıyor kullanıc fln kayıt edebiliyorsun hiç database sorunu fln vermiyor.

Lütfen cevaplarınız bekliyorum! Bu sorun kafama çok feci takıldı derslerde fln düşünmeye başladım! Rüyama giricek yakında :)

Gürkan OLUÇ | Bursa |
22.11.2005
En son g_oluc tarafından, 16.12.2005, 23:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Kullanıcı avatarı
g_oluc
Üye
Üye

ALEXIS
22.11.2005, 18:15

Senin olayı aynen gerçekleştirdim, attach kurulmamış ve önceden kurulu bir phpbb ye attım attach'ın install dizini ve çalıştırdım:

http://10.0.0.1/_test/test_album/instal ... e_inst.php kurdu db'i :?

Acaba diyorum, tam o sırada birşey senin MYSQL i kapatıyor ve çökertiyor olmasın, yaptığın her şey doğru görünüyor :?
Kullanıcı avatarı
ALEXIS
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti g_oluc 22.11.2005, 20:15

Peki bu ne tür bir şey olabilri ki bildiğim kadarıyla en virüs taramamda 1 hafta önce sistemde hiç bir şey yoktu adware spysweeper ile fln da taradım hepsi günceldi ve o günden bugüne pc'mde hiç bir anormallik olmadı! :? Yani daha önce db'nin saçmalaması yada çökmesi gibi bir oaly başınıza geldi mi hiç bu tür bir olay yaşıyan bir arkdaş warsa aydınlatabilri mi beni?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bu mesaj yenidir!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Beyler anladım ki sorun benim makinede, çünkü demin aynı olayı lycos'ta alanda denedim fıstık gibi çalıştı acaba bu hani mysql veya php ayar dosyası warya sonu .ini ile biten onlarda mı bir ayar değişikliği yapmam gerekiyor? PHPTriad kurupta benim gibi üstüne phpbb kuranlar size soruyorum? :)
Kullanıcı avatarı
g_oluc
Üye
Üye

Soru(n)lar & Tartışmalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir