orjinal phpbb yi değiştirmek

Kurulum, güncelleme, taşıma ilgili soru(n)lar.

orjinal phpbb yi değiştirmek

İleti Mafia 26.11.2006, 22:03

merhaba ben phpbb yeni kurdum ve menüleri yazı biçiminde alt alta duruyor ilk kurunca üste olurya oturum aç kişisel mesajlar gibi işte ben onları değiştirmek istiyorum bu forumdaki gibi yanyana butona benzeyen şekle getirmek istiyorum hangi mod u kurmam gerekli ?
Mafia
Üye
Üye

İleti XeNo 26.11.2006, 22:10

Merhaba,

phpBB'de kendi özgün sitenizi yaratmak sizin yararınıza. Bunu yapmak hiç de zor değil. En basitinden www.phpbbhacks.com'a girer tüm modları sırayla gözden geçirir (kategorilere göre) istediğiniz her şeyi sitenize ekleyebilirsiniz. Ama unutmayın ki, bir özellik olarak eklediğiniz birçok şey veritabanından alan çalacağı için, sitede bir hız düşüklüğü yaşayabilirsiniz. Bunun için de mümkün olduğunda gerekli görmediğiniz her şeyi yüklememenizde fayda var.

Buradaki tasarıma gelince...

Burası uzun bir çalışmanın ürünü. Pat diye yapılmadı yani. Her şeyden önce bir portal sistemi üzeri kuruldu. Yani saf phpBB üzerine, ezportal ya da onun gibi olan portal sistemlerinden birini kurmanız gerekiyor. Sonra görünüm konusunda, istediğiniz değişiklikleri tema değiştirerek yapabilirsiniz.

Buradan da ezportal'ı indirebilirsiniz.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
XeNo
Üye
Üye

İleti BuzKraliçesi 27.11.2006, 01:26

O dediğiniz kısım. Yani oturum aç, kişisel mesaj gibi yerleride. tema dosyanızın overall header tpl dosyasından değiştirebilirsiniz.
BuzKraliçesi
Üye
Üye

Kurulum, Güncelleme, Taşıma

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir